MINU MAAILM: Kristjan Kasearu

Buduaar

erakogu

Muusik ja näitleja Kristjan Kasearu teab, et keha ja vaim pole kunagi lahus. Sellepärast peab ta oluliseks kohaloleku praktikaid ja füüsilist liikumist. Kristjan avaldas Buduaarile teisedki tähtsad väärtused.

1. Kohaloleku praktikad ja sisemine mina

Juba mitmeid aastaid on minu elu saatnud kohaloleku ja hingamise praktikad. Väljast sisse elamise asendamine seest välja elamisega on olnud minu jaoks üks suurimad muutusi elus ja selle igapäevane praktiseerimine on minu elus tähtsal kohal.

2. Sportimine

Olles läbi teinud väga erinevad perioodid elus, on mulle väga selge, et keha ja vaim pole kunagi lahus. Seega on sportimise tähtsus minu elustiilis väga kõrgel kohal. Viimasel ajal on minu kaaslasteks just pikad ja stabiilsed jooksuringid, kus näen selgelt, kuidas ka vaimumustrid saavad sügavalt pinnale tõusta.

3. Muusika

Muusika on mind saatnud kogu elu. Juba väiksena ammutasin muusikast palju energiat ja tasakaalu ning nüüd, olles muusik, on see minu jaoks väga oluline väljendusvahend. Muusika saadab mind ka teiste tegevuste juures, nii spordis kui ka lõdvestumisel ja meditatsioonil. Ka loodus on minu jaoks üks suurimaid muusikuid.

4. Loodus ja meri

Meri on minu elus väga tähtsal kohal. Võin vahel istuda tunde vee ääres ja lihtsalt kuulata ning ammutada seda energiat, mida lained endas kannavad. Ka Eestis reisides eelistan eriti just saari. Niisiis on loodus minu jaoks üks väga suur mahalaadimise koht. Männimetsad ja meri on minu kombo.

5. Koerad

Kui ma väike olin ja lasteaias käia ei tahtnud, võeti mulle väikene koer, kellega kodus olla. Arvan, et sellest ajast saati ongi koerad mu ümber olnud. Mingitel perioodidel rohkem, mingitel vähem. Koertega koos olles avastad ka enda kohta väga palju uut. Nad on tõeliselt ausad peeglid!

6. Perekond ja sõbrad

Inimene, kellel on toetav pere ja sõpruskond, võiks juba olla õnnelik inimene. Tänapäeva kihutavas elutempos kipume tihti ennast kaotama ja kui meil on kõrval inimesed, kes meid mõistavad isegi siis, kui mõista ei ole lihtne, on see suur väärtus! Minu jaoks on väga tähtis omada kodu, kus on vanemad ja soe pere. See annab palju turvatunnet.

7. Tervis

Elamise juures ei ole olulisemat asja kui tervis. Olles elus kogenud väga erinevaid perioode ka füüsiliselt, ei ole midagi tähtsamat kui terve olemine. Sellest saab alguse üleüldine eluterve olek. Inimese üks parimaid kaaslasi on täisväärtuslik uni. Kvaliteetsed und ei tohiks alahinnata, sest see on üks suurimaid tervise tasakaalustajaid.