“MIS TOIMUB? POEMÜÜJAD KÄSITLEVAD inimeste kaupa ilma kaitsemaskita!”

“MIS TOIMUB? POEMÜÜJAD KÄSITLEVAD inimeste kaupa ilma kaitsemaskita!”
Shutterstock

“Arvestades seda, millises olukorras meie maailm antud hetkel on, võiksid kõik olukorda tõsiselt suhtuda.

Kui mina kliendina pean seda iseenesest mõistetavaks, et ma astun toidupoodi sisse kaitsemaskiga, siis miks teenindab mind kassiir, kes seda ei kanna?

Viimase kahe nädala jooksul olen kahel korral pidanud toidukauplust külastama. Mõlemad korrad käisin Maximas ja mõlemal korral olid poes kaitsemaske mittekandvad töötajad. Ma ei hakanud poes loomulikult kisa tõstma, sest minu eesmärgiks oli sealt nii kiirelt välja saada kui vähegi võimalik. Kuid see jäi hinge kripeldama ja nii ma seda lugu siin praegu kirjutan.

Maximas märkasin kolme müüjat kaupa välja panemas ja mitte ükski neist ei kandnud kaitsemaski ehk siis lisaks kassiirile oli seal veel vähemalt kolm kaitsemaskita töötajat. See on ohtlik lausa kahest otsast – kohe on näha, et pood ei hooli oma töötajate tervisest ja teisest küljest ei hoolita seega ka kliendist, kes poodi tuleb. Kui sinu poes on töötajad ilma kaitsemaskita, siis sa riskid nii nende kui ka ostlejate tervisega.

Arvestades seda, et viimaste uudiste kohaselt on väga paljud viirusekandjad ilma sümptomiteta, siis ei tea tegelikult kunagi, kellel see haigus on ja kellel mitte. Teste ju kõigile ei tehta.

Mida küll mõtlevad nende kaupluste juhatajad? Miks ei organiseerita oma töötajatele vajalikke kaitsevahendeid? Alles see oli, kui mitu Maxima kaupluse töötajat koroonaviiruse said. Mida me veel ootame? Mis peab veel juhtuma, et kõik olukorda piisava tõsidusega võtma hakkaksid?

Mida kiiremini me õpime ennast kaitsma, seda kiiremini see hullumaja läbi saab ja me saame oma tavaelu juurde naasta.”

Buduaarile Elinalt.