MISS RAPLAMAA 2016: kandidaat nr 4 – Eneli Kärner

MISS RAPLAMAA 2016: kandidaat nr 4 – Eneli Kärner

Raplamaa suurüritus Miss Raplamaa kulmineerub aprillikuus, kuid missikarussell pöörleb juba jaanuari algusest. 2016. aasta Miss Raplamaa eelvoorus on kümme osalejat vanuses 16-20. 

Raplamaa suurüritus Miss Raplamaa kulmineerub aprillikuus, kuid missikarussell pöörleb juba jaanuari algusest. 2016. aasta Miss Raplamaa eelvoorus on kümme osalejat vanuses 16-20. 

26. jaanuar

Kogunesime kella poole kolmeks Karmani Kaubamaja parklasse, kuhu tuli buss meile järele. Sõit kestis umbes kakskümmend minutit ning olimegi Atla mõisa aia taga, kus ootas meid juba mõisa perenaine Kristel Luige.

Alustasime väikese ekskursiooniga mõisahoones, mis on ühtlasi ka Kristel Luige ning tema perekonna kodu. Perenaine rääkis, milline nägi hoone välja kunagi ning oli tõsiselt huvitav jälgida, kui palju nad on oma kätega teinud, et mõisa kodusemaks ja ilusamaks muuta. Lagedel ja seinadel olid kaunid maalid, mis olid samuti nende endi poolt maalitud.

Kui olime mõisas saanud natukene ringi vaadata, tutvustasime ka ennast perenaisele. Seejärel panime üleriided uuesti selga ning läksime kõrvalmajja, kus valmistati keraamilisi esemeid (nõud, küünlajalad, kujukesed ja palju muud). Kristel selgitas meile, kes millist tööd teeb ja kuidas toimivad keraamika vormid. Tehas jagunes kahte ossa – valge keraamika ja pruun keraamika.

Edasi läksime vanasse koolimajja, kus oli keraamikapood. Majja jõudes paluti meil oma nimed ning kandidaadi number ühte suurde raamatusse kirjutada ning seejärel läksime teise ruumi, kus saime ka ise savi voolimist harjutada. Pidime kõik voolima endale missikrooni, mille käigus saime kasutada oma fantaasiat ning teha kroon selliseks, nagu ise vaid soovisime. Minu meelest oli see väga tore ning rahustav tegevus. Märkamatult jõudiski kätte aeg, mil kell oli saanud pool kuus ning pidime hakkama bussi kogunema, et koju sõita.

27. jaanuar

Kell 16.30 oodati meid Rapla White House’is. Proovisime alguses tüdrukutega tantsupükse, et saaksime endale sobivad välja valida. Kui valmis saime, oli ajakirjanik Robert Kõrvits juba samuti kohale jõudnud ning kell viis saime oma väikese meedialoenguga alustada.

Alguses rääkis Robert Kõrvits meile natukene iseendast ning seejärel andis ta meile mõned minutid aega, et endast üks lühike tutvustav tekst kirjutada. Kuulasime ringis kõik läbi ning pärast jagas Robert näpunäiteid, mida võiksime teistmoodi ja paremini teha, et teistele rohkem meelde jääda. Saime võimaluse teksti veel uuendada ja uuesti ette kanda.

Robert Kõrvits pööras tähelepanu ka ajakirjanikega suhtlemisele. Näiteks jagas ta näpunäiteid, kuidas totratele küsimustele vastata ja kuidas reageerida, kui millelegi vastata ei oska.

Loeng oli tõsiselt huvitav ning meile kindlasti väga vajalik. Kui kell hakkas pool seitse saama, hakkasime vaikselt lõpetama ja oma kodudesse minema.

29. jaanuar

Reedene päev oli meie kõigi jaoks väga oluline, sest oli käes meie esimene esinemine. Esinemine oli Märjamaa Rahvamajas, kus toimus Märjamaa Gümnaasiumi moe-show Outmo:d. Kuna me jõudsime plaanitust natukene hiljem kohale, ei jäänud meil eriti aega harjutamiseks, kuid sellest hoolimata olime kõik rahulikus ning positiivses meeleolus. Kui saime aru, et peame kohe-kohe lavale minema, muutusime natukene närviliseks ja samal ajal olime ka väga põnevil.

Esmalt läksime lavale ja moodustasime missikaare. Siis hakkasime ükshaaval enesetutvustusi ette kandma, mis oli minu jaoks väga suur eneseületus, sest kardan väga publiku ees rääkimist. Arvan, et me kõik saime hästi hakkama. Kui olime enesetutvustused ette kandnud, esitasime ka oma tantsukava. Esinemine tehtud, tegime paar grupipilti, vahetasime riided ja läksime bussi, mis meid kodudesse viis.

30. jaanuar

Oligi kätte jõudnud päev, mil Vesiroosi Gümnaasiumis toimus JCI avapidu. Kui me kõik kella viieks Vesiroosi auditooriumisse kogunesime, oli õhkkond palju närvilisem kui eelmisel päeval Märjamaal. Õnneks saime me enne ürituse algust proovi teha ja see andis enesekindlust juurde.

Esimesena läksime me lavale kell 19.15 ja esitasime oma tantsu. Seejärel läksime tagasi auditooriumisse ning hakkasime moe-show’ks valmistuma. Tegime veel mitu korda proovi, et etteasteks täielikult valmis olla. Me kõik kandsime Donna Nordica kaunist loomingut ning publikul oli võimalus ka kleite osta, juhul kui neile midagi silma jäi. Kui moe-show oli läbi, kandsime ette oma enesetutvustused ja esinemine oligi tehtud!

Pärast esinemist jagasime auditooriumis emotsioone ning tegime ka pilte, et vahvat õhtut meenutada. Hoolimata pingelisusest ja kartusest esinemise ees, oli see siiski väga tore, meeldejääv ning kasulik kogemus. 

31. jaanuar

Kell 12.00 hakkas meil Sadolini spordihoones kõnnitund. Alguses pöörasime tähelepanu just kehahoiakule ning rühile. Proovisime käia ka erinevate muusikarütmidega, et harjuksime nii aeglase kui ka kiire rütmiga kontsadel käima. Me ei või ju kunagi teada, millise muusika saatel esinema peame. Meie kõnnitreener Kadi kujutas toolidest poodiumi ning me proovisime käies tekitada sik-sak-efekti. Minu arust nägi see väga lahe välja.

Kui olime umbes tund aega harjutanud, palus meie kõnnitreener Kadi meil bikiinid selga panna, et saaksime ka bikiinides harjutada ning oma rühti parandada. Oluline on juba trennis bikiinide väel harjutada ka seetõttu, et harjuksime ja tunneksime end finaalipäeval bikiinivoorus mugavamalt. Lõpuks tegime ka erinevaid jõuharjutusi kõhule, jalgadele, tuharalihastele, kätele ja seljale. Kadi andis veel kasulikke näpunäiteid, kuidas keha toonusesse saada, et end bikiinides esekindlamalt tunda.

Pärast kõnnitundi pidi meil ka tantsutrenn olema, kuid meie tantsutreener Alice ei saanud kahjuks isiklikel põhjustel kohale tulla. Aga sellest polnud hullu, harjutasime ise mitmeid kordi tantsu ja proovisime kõik liigutused detailselt läbi võtta. 

Buduaar.ee kajastab Miss Raplamaa kandidaatide tegemisi kuni kevadeni ning annab Miss Buduaar misslindi ja -tiitli üle lõppüritusel aprillikuus.