MISS RAPLAMAA: missikandidaat Mirell Vinnal missilaagri elust

2 kommentaari
MISS RAPLAMAA: missikandidaat Mirell Vinnal missilaagri elust

Raplamaa suurüritus Miss Raplamaa kulmineerub aprillikuus, kuid missikarussell pöörleb juba jaanuari algusest. 2016. aasta Miss Raplamaa eelvoorus on kümme osalejat vanuses 16-20. 

Missikandidaat number 1, Mirell Vinnal saatis Buduaarile blogipostituse missikooli laagrist.

Esimene päev
Laager hakkas kell 10 Rapla Kultuurikeskuses. Kui oma kohvriga uksest sisse astusin, olid mõned tüdrukud juba laua taga istumas. Saime teada, et tunni aja pärast tuleb TV3 reporter meid filmima, mis ehmatas alguses päris ära.  

Esimese tegevusena pidi toimuma tantsutrenn, mis kahjuks ära jäi. Selle asemel vaatasime eelmise aasta missivalimise videot, mis jällegi natukene ära hirmutas. Mõelda vaid, et kolme kuu pärast oleme meie seal laval samamoodi, kõrgetel kontsadel poodiumil, kaunis õhtukleidis. 

Kella 12 paiku jõudiski reporter kohale ja pidime tantsutrenni asemel etendama kõnnitundi. Muidugi ei olnud me selleks hetkeks kõndimises veel väga osavad, eelvoorus kõndisime paar korda, aga ei rõhunud seal veel eriti millelegi. Pisikese tantsukava esitasime ka, algul oli naljakas, et kaamera igal pool jäädvustab igat hetke, kuid sellega harjus kiiresti ära.

Peale lõunasööki jalutasime missidega Nore keskusesse, kus jumestaja Birgit Lodeikin jagas meile ilunippe, kuidas teha igapäevast meiki. Samuti õppisime selgeks, millises järjekorras erinevaid tooteid nahale kantakse. Pärast jumestust läksime tagasi Kultuurimajja ja panime jalga kõrged kontsakingad, et minna kõnnitundi, mida juhendab Kadi Saks. Peab ütlema, et see ei ole nii lihtne, nagu arvatakse, kontrollida rühti, käte liikumist ja rõhuga samme samal ajal. Kõnnitund kestis poolteist tundi, mis oli kohe esimesel päeval jalgadele kurnav, kuid Kadi näitas häid venitusharjutusi, mis aitavad kontsade kandmist lihtsustada.

Seejärel sõime õhtust ning pärast seda kohtusime Miss Raplamaa 2015 esikolmikuga. Vaatasime nende pilte ajakirjadest ja ajalehtedest. Esitasime neile ka palju küsimusi nagu näiteks, mis tunded neid valdasid või kas neil juhtus ka mõni äpardus finaalis.

Enne magamaminekut vaatasime kõik koos missivalimise videoid ja sel õhtul ei olnud me enam konkurendid, olime nagu kamp tüdrukuid, kes tulid laagrisse, et saada uusi kogemusi ja veeta koos lõbusalt aega.

Teine päev
Hommikul oli äratus kell 9. Kell 10 oli meil kohtumine stilist Brigita Silbergiga, kes tutvustas meile 2016. aasta moodi ja värve. Ta rääkis aksessuaaridest ja riietustest, mida me pildistamisel kanname. Pildistamine toimub meil seekord Tradehouse stuudios. Samuti rääkis ka bikiinivooru tulevatest bikiinidest ja tantsuriietest. 

Kell 11 hakkas meil tantsutrenn Free Flow Studio treeneri Alice Aleksandridiga. Tegime korraliku soojenduse ja venitasime üksteisel erinevaid lihasgruppe. Tantsukava, mida õpime, on tantsustiilide segu, mis mõjutusi saanud burlesque- ja vogue-stiilidest ning rõhub naiselikule küljele ja plastikale. Alustuseks õppisime väikese kava kätega, kuna liigutused on üpris kiired, tuleb osata käsi teatud asendites hästi fikseerida. 

Kui olime lõunasöögi ära söönud, kohtusime Imbi Kalbergiga, kes õpetas meile etiketireegleid. Ma usun, et igaüks meist avastas midagi, mida ta varem ei teadnud. 

Etiketitunnile järgnes kõnnitund – õppisime kontsadega rütmis käimist ja õigel ajal pooside võtmist. 

Pärast kõnnitundi läksime jälle Nore keskusesse jumestaja juurde ja õppisime õhtumeiki tegema, sealjuures modelleerimist. Õhtul kohtusime talendivooru juhendaja Piia Põderiga, kes aitas meil välja mõelda talendivooru numbri, millega igaüks saab näidata enda tugevusi, kuid etteasted jäävad saladuseks kuni finaalini.

Kolmas päev
Hommikul ei tohtinud hommikusööki enne süüa, kui olime käinud ära toitumisspetsialisti Liina Raidoja juures kaalul. Ta mõõtis ära meie lihaste ja rasvade protsendid ja ka baaskaloraaži. Pärast hommikusööki arutasime oma tulemuste üle ja kordasime toitumisreegleid. Rääkisime ka, et mida peab tegema selleks, et lihaseid toonusesse saada. Minu jaoks oli see loeng väga huvitav!

Kell 11 hakkas meil tantsutrenn, kus õppisime tantsukava peaaegu lõpuni ära ja tegime erinevaid jõuharjutusi. 

Peale lõunasööki kohtusime Miss Estonia 2011 Madli Vilsariga. Ta andis palju häid nippe lavaleminekuks ja julgustas meid ennast laval enesekindlalt tundma ja särama.

Kella viieks viidi meid autodega Sadolin spordihoonesse, kus meil hakkas kõnnitund bikiinides. Alguses tundus omamoodi naljakas olla kingades ja bikiiinides, erinevaid poose võtta ning kõndida, kuid tunni ajaga harjus täitsa ära.

Ja siis oligi käes kojusõit, natuke kurb oli, sest meid oli laagris 11, aga laagrist pääses edasi vaid kümme. Kuid see kogemus, mille meist igaüks laagrist kaasa võttis, oli seda kõike väärt!

Buduaar.ee kajastab Miss Raplamaa kandidaatide tegemisi kuni kevadeni ning annab Miss Buduaar misslindi ja -tiitli üle lõppüritusel aprillikuus.