MOEFOTOGRAAF ANRIKE PIEL murrab end maailmakaardile

MOEFOTOGRAAF ANRIKE PIEL murrab end maailmakaardile

 Sukeldugem viivuks meeliköitvasse hetke jäädvustamise ja ilu loomise maailma. 

„Mulle meeldib jutustada lugusid ja edastada emotsioone, mida ma ei oskaks sõnadesse panna, kuid läbi pildistamise suudan leida viisi, kuidas seda kõike visuaalselt esitleda,” ütleb põneva käekirjaga ambitsioonikas moefotograaf Anrike Piel. Noor naine, kelle kogemustepagasisse kuulub töö maailma eri paikades, sealhulgas Los Angeleses ja New Yorgis. Sukeldugem viivuks meeliköitvasse jäädvustamise ja ilu loomise maailma. 

Kuidas leidsid tee fotograafiani?

Olin umbes 11aastane, kui avastasin rate.ee-st kasutaja nimega Serendipity. Ta lavastas iseendast erinevaid pilte, mis inspireerisid ka mind katsetama hakkama. Kui nüüd tagasi mõelda, muutus see kohe minu eneseväljendamise vahendiks.

Miks oled otsustanud just moefotograafia kasuks?

Moefotograafia võimaldab mul väljendada oma fantaasia- ja mõttemaailma. Hea moefoto loomine sõltub tiimist, kellega töötad. Iga liige peab olema 100% asjaga kaasas. Läbi pildistamiste igal pool maailmas olen kohtunud nii eriliste inimestega, kes jagavad minu maailma. Töötada koos sama ambitsioonikate, loovate inimestega, kes armastavad, mida nad teevad, sama palju kui mina, on üks kõige inspireerivamaid osi selles valdkonnas. Lisaks kõigele sellele armastan ma moodi, kangaid, erinevaid vorme, ilu ja värve. 

Kuidas eristada keskpärast pilti kõrgetasemelisest? Mis teeb pildist kunstiteose?

Ilusaid pilte ilusatest inimestest on kõik juba näinud. Tänapäeval on nii palju erinevaid võimalusi millegi põneva loomiseks. Tehnoloogia aina areneb, inimesed on muutunud ajaga palju uudishimulikumaks ja avatumaks.

Kui raske on moemaastikul fotograafina läbi lüüa?

Eks see sõltub sellest, kui väga sa seda tahad. Inimene võib lasta end tagasilöökidel maatasa teha, teine võimalus on aktsepteerida, õppida ning edasi töötada. 

Mõni soovitus algajale, kuidas saada eriti ägedat moefotot?

Pildista, mida armastad. Loo inimesega, keda pildistad, side. Tiim, kellega töötad, mängib väga olulist osa pildistamise juures. See teeb SUURE vahe, kas stilistika on hästi tehtud või mitte ning kas see sobib ideega. Samamoodi ka kõigi teiste koostisosadega pildil. Ehk nii kaua, kui näiteks hea stilistika pole saadaval, mässi lihtsalt kangas modelli ümber. Mõtle, mis näeks pildil hea välja! Usalda oma sisemist tunnet. Ära muretse, mida teised võivad arvata.

Mis sind kõige enam inspireerib?

Kõige enam inspireerivad mind lood, mis teevad inimese inimeseks. Me kõik kogeme elus raskusi. Kui ma vaatan tagasi piltidele, mida kunagi tegin, meenuvad mulle emotsioonid, mida tundsin sel ajal. Olen väga sensitiivne ning fotograafia on minu jaoks kui probleemi läbitöötamine.

Reisid sageli, räägi meile, mille järgi ja kuidas valid sihtkohti, kus end oma tegemistega sisse seada?

Olen välismaal elanud 16aastasest saati. Mu sõbranna kirjeldab mu reisimist niiviisi: „Lähen lennujaama ja… yolo”. Enne otsisin ma enda kohta, kuhu sobiksin ning kus tunneksin end koduselt. Tänaseks olen aru saanud, et terve universum on mu kodu, ma olen seal, kus süda ütleb, et pean olema. Asukoha muutused tekivad üldiselt spontaanselt. Uutesse linnadesse kolimine on muutunud mu elustiiliks. Ükskõik kui palju reisin, alati on raske lahkuda kohast, kus endale juba elu rajasin, kuid see tunne on kadunud, kui lennuk maandub uues riigis. Siis tunnen vaid põnevust uute seikluste vastu ning tänulikkust, et sellist elu saan elada. Selleks et endale oma unistuste elu rajada, tuleb „elada”.

Mida pead seniajani enda kõige suuremaks ametialaseks saavutuseks?

Ma unustan tihtipeale endale aru anda, et olen midagi saavutanud. Olen väga range iseendaga, vahel liigagi. Kohe, kui olen midagi saavutanud, liigun edasi järgmise sammu poole ja ei anna endale võimalust end hetkekski kiita. Iga järgnev pildistamine on justkui mu selle hetke suurim saavutus, sest igalt pildistamiselt õpin ma midagi uut, mida rakendan järgmisel pildistamisel. Mu loov maailm areneb iga päevaga ja katsun teha sammu, mis viib mind lähemale oma sihile – täielik vabadus teostada enda suurimaid unistusi (projekte).

Milles peitub sinu arvates edu võti?

Armasta iseennast! Usu iseendasse! Kõik on võimalik, kui sa nii otsustad. Tihtipeale oleme iseendaga liiga karmid või laseme teistel inimestel/olukordadel võtta liiga suure osa meie teekonnast/enesetundest. Kui saad iseendaga parimaks sõbraks, muutub elu igat moodi paremaks. Ebaõnnestumine ei ole maailma lõpp – allaandmine on. Väärtusta iseennast, ole sihikindel ning ära kaota usku!

Mida soovitad nendele, kes soovivad samuti fotograafiks saada?

1.      Pildista seda, mida armastad, nii, kuidas sa tahad.
2.      Ära kopeeri teisi fotograafe. Maailm areneb kogu aeg, inimesed tahavad näha midagi uut ja originaalset.
3.      Ära karda katsetada erinevaid viise/tehnikat/nurki.
4.      Usu sellesse, mida sa teed, nii väga, et kõik sinu ümber muutub vaid müraks.
5.      Pinguta oma eesmärkide nimel.

anrike-piel.com

instagram.com/anrikepiel

facebook.com/anrikepielphoto/

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar TEEN mai-juuni numbris.