MOELOOJA ROBERTA EINER sai Brexiti valusat mõju juba enda peal tunda

Londonis tegutsev eestlannast moedisainer Roberta Einer tunnistas “Seitsmestele,” et Brexit on teda juba otseselt mõjutanud. Nimelt kukkus naela väärtus 24 tunniga 17 protsenti, mis jättis korraliku märgi ka naise sissetulekusse.

Reporter Anna-Maria Makko uuris moelooja Robertalt, kuidas võib Brexit teda mõjutada. “See on juba mõjutanud mind nii hullult, et… Sain Brexitist teada jaanipäeval Muhumaal olles ja ma arvasin alguses, et see on nali. 24 tunniga muutus naela väärtus nii palju, et minu sissetulek, mida oma müügist olen saanud, muutus 17 protsenti. 

Asjade kogus, mida ma maha müüsin, oli sama. Minu eelarved olid tehtud ja ma polnud kunagi mõelnud, mis valuutas ma arveid kirjutan või mis valuutas oma asju ostan, sest see on asi, millest pole kunagi rääkima pidanud. See oli selline põlvega kõhtu ja hing kinni. Siis ma sain aru, et see roll ja selle asja väärtus on palju suurem ning, et meie noored peame tegema häält ja vastutust kandma. Nüüd on aeg seda ka Eestis teha,” rääkis Roberta.