“NAD KARDAVAD, ET VÕIN raskelt viga saada”

“NAD KARDAVAD, ET VÕIN raskelt viga saada”
erakogu

Kikkipoksija Sigrid Kapanen armastab adrenaliini ning just seda ta poksiringis ka saab. Kuigi pealtvaatajale võib tunduda, et kikkpoks on vihane ala ning et poksiringi astutakse samuti vihasena, siis tegelikult pole see sugugi nii.

”Viha tegelikult ei ole üldse võistlemisega seotud, keegi ei lähe ringi vihasena või et tahaks kellelegi peksa anda. Ringis ei ole tegelikult üldse hull olla, kõik, mis väljaspool ringi toimub, kaob ära kuni matši lõpuni,” tõdeb ta.

Vahetult enne võistlusi tunnetab Sigrid aga seda, et tema lähedased on mures. ”See on küll lähedastelt loomulik käitumine, aga minus tekitab see veidi nõrka tunnet. Kuid kui see välja jätta, siis nad elavad mulle kaasa. Nad võiksid mind pigem motiveerida, mitte muretseda. Olen selle alaga piisavalt tegelenud ja nad teavad, et tegelikult pole hullu midagi, aga siiski nad kardavad, et võin raskelt viga saada,” ütleb Sigrid.

Enne kui Sigrid poksiringi astub, teeb ta läbi oma harjumuspärase rituaali. ”Mul on selline imelik komme, et enne ringi minemist ma tantsin natuke omaette. See maandab pinged ja tekitab kerge olemise.”

Tallinnas toimub 22. veebruaril rahvusvaheline kikkpoksiüritus The League, kus võitlevad ka naised: Sigrid Kapanen läheb vastamisi Eneli Sõmeriga.