NAISED KÖÖGIS avaldas märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks uue loo

NAISED KÖÖGIS avaldas märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks uue loo

Täna, 25. märtsil täitub seitsekümmend aastat 1949. aasta märtsiküüditamisest. Ansambel Naised Köögis mälestas oma uue looga “Kirovi tähtede all” märtsi- ja juuniküüditamise ohvreid, kellest valdav osa olid naised ja lapsed. 

“Täna täitub seitsekümmend aastat 1949. aasta märtsiküüditamisest. Oma uue looga “Kirovi tähtede all” mälestame nii märtsi- kui juuniküüditamise ohvreid, kellest valdav osa olid naised ja lapsed. Meiegi ansambli liikmetel on Siberisse saadetute hulgas lähisugulasi. Need vangilaagrisse saadetud vanaemade lood puudutasid meid niivõrd, et tegime laulu, mille peategelaseks on keset elu õitseaegu külmale maale saadetud naine.

Küüditamise toimumisest puudub Eestis pildi- ja filmimaterjal peaaegu täielikult. Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu jagas meiega oma fotokogu küüditatute elust Siberis. Selle liigutava ja suures osas senini avaldamata pildimaterjali palusime pilt-videoks kokku panna fotokunstnikul Gabriela Liivamägil,” kirjutas Naised Köögis oma Facebooki lehel video juurde selgituseks. 

Kuidas sulle uus lugu meeldib?