NAISTE ELU KARANTIINI ajal on raskem kui meestel

Shuttersock

Buduaar

Tuhanded ja kümned tuhanded inimesed on COVID-19 tõttu oma töö kaotanud. Kõige rohkem on kannatada saanud just naised.

Just naiste töökohad on palju rohkem ohus kui meeste omad. Möödunud kuul kaotas Ameerikas töö 700 000 inimest, nendest 60% olid naised. Aprilliks ennustatakse palju suuremaid numbreid ning ajakirja Forbes andmetel võib Ameerikas olla ligi pooled töökohad ohus, so suurusjärk 80 miljonit töökohta? Milliseks töökaotuse laineks Eestis peaks valmistuma, sellest rääkida ei julgeta.  Eestis võeti eelmisel nädalal arvele 2377 uut töötut, kuid puudub info, kui palju sellest olid naised.
Ilmselgelt puudutab töökaotus ka Eestis naisi palju rohkem kui mehi, sest uksed kas ajutiselt või lõplikult sulgenud kauplustes ja kohvikutes ning iluteenindussektoris töötavad valdavalt naised. Sama olukord on ka hotellinduses ja turismisektoris, kus töötab palju naisi.

Ka kodustes asjades on naiste peal suurem vastutus kui varem. Kodukontorites tööd tegevad naised on keerulises olukorras, sest üheaegselt on vaja tegeleda laste ja tööga.  “Kuna käes on aeg, kus käib tihe võistlus, kelle töökoht jääb alles, siis on vaja end parimast küljest näidata ja väga palju tööd teha. Samal ajal on see võimatu eesmärk, kui konkureerid meessoost kolleegiga, sest üldjuhul saavad mehed praegu tööl käia ja naised peavad töö kõrvalt ka laste eest hoolt kandma,” räägib Buduaarile üks lugeja, kes sai esmaspäeval teada, et ka tema osakonda ootab koondamislaine.