NÜÜD ON PARIM AEG minna tagasi kooli!

NÜÜD ON PARIM AEG minna tagasi kooli!
Shutterstock

Muutuvad ajad toovad fookusesse tagasi paljud vanad teemad. Üks nendest on kahtlemata ka poolelijäänud koolitee.

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis on alanud dokumentide vastuvõtt. Kuigi Eestis kehtivad endiselt mõned karantiinijärgsed piirangud, siis kooli tagasiminemist see ei sega, sest dokumente saab esitada digitaalselt. Ka õpivõimalused on endiselt väga mugavad, pidades silmas, et tegu on täiskasvanud inimestega, kel lisaks õppimisele ka töö ja pereelu tähtsal kohal.

Need, kel põhihariduse omandamine on aastate eest pooleli jäänud, võivad jätkata seda igas eas. Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi direktori Heiki Kiidi sõnul on koolis õppijate hulgas ka palju üle 40aastaseid inimesi ning kooli tagasitulemine on tehtud inimestele nii lihtsaks ja mugavaks kui võimalik.  ”Meie kooli saab õppima tulla kogu õppeaasta jooksul juhul, kui leidub istekoht klassis ning vaba koht nimekirjas.”  Ka lapsevanemaks saamine ei ole takistuseks, sest gümnaasiumi juures on avatud lühiajaline lastehoid neile emadele-isadele, kes parasjagu koolitundi peavad minema.

Selle kooli lõpetanud ei ole kitsid kiidusõnadega õppetöö paindlikkuse ning läbimõtestatuse osas.

Lauljanna Ithaka Maria tunnustab kooli kui turvalist keskkonda, kus on ka iseenda kohta võimalik väga palju õppida, sest pidevalt tuleb kokku puutuda eneseületamisega. ”Hariduse omandamine on nagu oaas: sa süvened, võtad aja maha, võtad aega iseendale ja mõtled sealjuures ka oma panuse peale. Omast kogemusest saan öelda, et Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium oli väga toetav nende sammude osas.”

Kelly Kittus tunnustab Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi e-õppe varianti, mis võimaldas ühendada töö- ja pereelu õppimisega. ”See oli suur vastutus kui kohal käia ainult kord nädalas, kuid asi toimis ning kooli lõpetasin kiituskirjaga.”

Kui oled üks nendest, kellel on koolitee pooleli jäänud, siis nüüd on õige aeg seda jätkata. Õppijatel on võimalik valida viie erineva õpivõimaluse vahel, mis erinevad üksteisest klassitundide arvu ja toimumise aja poolest. Uuri lähemalt SIIT.