ÕÕVASTAV GRIPILAINE murdis maha õpetajad ja õpilased

3 kommentaari
ÕÕVASTAV GRIPILAINE murdis maha õpetajad ja õpilased

Talvisel ajal kimbutavad erinevad külmetushaigused nii lapsi kui ka täiskasvanuid ning suurimaks probleemiks on see enamasti koolimajades, sest palju lapsi on koos ja kui üks neist nakatub, levib haigus ohtlikult kiiresti üle ka teistele. Kohtla-Järve Tammiku põhikoolis jäid esmaspäevase seisuga haigeks lausa 200 last ja lisaks veel kaksteist õpetajat, mis tähendab, et olukord muutus kriitiliseks.

Talvisel ajal kimbutavad erinevad külmetushaigused nii lapsi kui ka täiskasvanuid ning suurimaks probleemiks on see enamasti koolimajades, sest palju lapsi on koos ja kui üks neist nakatub, levib haigus ohtlikult kiiresti üle ka teistele. Kohtla-Järve Tammiku põhikoolis jäi esmaspäevase seisuga haigeks lausa 200 last ja lisaks veel kaksteist õpetajat, mis tähendab, et olukord muutus kriitiliseks.

Kokku õpib Kohtla-Järve Tammiku koolis täpselt 535 last ning jaanuarikuu eelviimasel nädalal tuleb neil kõigil kodus viibida, sest kool otsustati gripilaine tõttu sulgeda, kommenteeris kooli direktor “Seitsmestele uudistele”. Kooli juhtkond leidis, et kui juba kakssada last ja üle kümne õpetaja on nakatunud, siis on õigem kool sulgeda, et haigusepuhang ei saaks veelgi suuremat laastamistööd teha. 

Vabad päevad tähendavad aga paraku ka seda, et hiljem tuleb korraga rohkem õppematerjale läbi töötada, sest kokkuvõttes õppemaht ei vähene, vaid tuleb lihtsalt lühema ajaperioodi jooksul läbida. See on raskeks koormaks nii lastele kui ka õpetajatele.

Hetkel valitseb Kohtla-Järve Tammiku põhikoolis vaikus – koridorid on tühjad ja liikumas on näha vaid koristajat.

Loodetavasti jätkub õppetöö juba esmaspäeval, 30. jaanuaril.