ÕÕVASTAV LUGU: VANA-VIGALAS peksis naine koera surnuks

ÕÕVASTAV LUGU: VANA-VIGALAS peksis naine koera surnuks

Eestimaa Loomakaitse Liit jagas Facebookis õõvastavat lugu sellest, kuidas Vana-Vigalas üks naine oma koera surnuks peksis.

Väidetavalt olid naabrid teadlikud sellest, et kõnealust koera ei kohelda hästi, kuid keegi midagi ette ei võtnud. Kohalike sõnul on sel naisel varemgi koeri olnud, keda ta on halvasti kohelnud. Viimase koera laiba viskas naine elumaja kõrvale muru peale.

Politseist kinnitati, et nad on sotsiaalmeedias leviva juhtumiga kursis ja neile on juhtumi asjus ka avaldus tehtud. Tänase päeva jooksul on piirkonnapolitseinik vestelnud mitmete kohalike inimestega. Veterinaar vaatas looma surnukeha üle ja tema hinnangul võib surmast möödunud olla juba mitu nädalat.

Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist. Edasi järgneb aktiivne tõendite kogumine, et välja selgitada kõik juhtunu asjaolud.

Kui teil on kahtlus, et naaber või keegi läheduses elavatest inimestest kohtleb kodulooma halvasti ja põhjustab loomale kannatusi, siis tuleks sellest kindlasti politseid teavitada.