OSALE VIKERRAADIO E-ETTEÜTLUSE võistlusel ja võida tahvelarvuti!

OSALE VIKERRAADIO E-ETTEÜTLUSE võistlusel ja võida tahvelarvuti!

Iga aasta 14. märtsil tähistatakse Eestis emakeelepäeva ja seda alates aastast 1996, mis tähendab, et sel aastal tähistab emakeelepäev oma 20. sünnipäeva. Juba üheksandat aastat korraldab Vikerraadio selle erilise sündmuse puhul e-etteütluse võistluse. Põhivõistlus toimub emakeelepäeval, 14. märtsil, kuid sel aastal saab ajavahemikus 7. kuni 11. märtsini osaleda ka väikesel eelvõistlusel. 

Iga aasta 14. märtsil tähistatakse Eestis emakeelepäeva ja seda alates aastast 1996, mis tähendab, et sel aastal tähistab emakeelepäev oma 20. sünnipäeva. Juba üheksandat aastat korraldab Vikerraadio selle erilise sündmuse puhul e-etteütluse võistluse. Põhivõistlus toimub emakeelepäeval, 14. märtsil, kuid sel aastal saab 7.-11. märtsini osaleda ka väikesel eelvõistlusel. 

Loomulikult on osavamatele õigekirjaoskajatele välja pandud ka põnevad auhinnad ning lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja mitmeid eriauhindu.

Kes soovib end eelvõistlusel proovile panna, siis esmaspäevast reedeni kell 9.35 loetakse “Vikerhommikus” ette üks lause, mis tuleb võimalikult kiiresti ja õigesti kirjutada Vikerraadio Facebooki lehele. Esimene korrektselt kirjutaja võidab auhinna.

Peavõistlus: 

Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.05 algavas “Huvitaja” saates jagatakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid ning juba kell 10.30 loetakse raadioeetris ette e-etteütluse tekst, mis tuleb kirjutada etteütluse aknasse Vikerraadio koduleheküljel. Kõige kiiremini vigadeta teksti saatnud kuulajad on võitjad. Arvesse lähevad kõik enne kella 11 saabunud etteütlused. Pärast kella 11 uudiseid selgitatakse tänavune tekst üksikasjalikult lahti ja võitjad kuulutatakse välja “Uudis+” saates algusega kell 12.15.

Kõik osalejad kirjutavad sama teksti, kuid lisaks üldvõitjale premeeritakse eraldi kategooriate võitjaid ja kõigi osalejate vahel loositakse samuti välja auhind. Peaauhind on tahvelarvuti, kategooriate parimad saavad raamatupoe kinkekaardid.

Võitjad selguvad viies jaos: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased.

Saa teada, kui tugev on sinu kirjaoskus ja osale e-etteütluse võistlusel.