OTSUSTATUD: veel üks armastatud suvefestival jääb sel suvel ära

OTSUSTATUD: veel üks armastatud suvefestival jääb sel suvel ära

Saaremaa vallavalitsus keeldus reede hommikul toimunud istungil andmast luba armastatud suvefestivali I Land Sound korraldamiseks.

Tänasel istungil otsustas vallavalitsus Perekond Piidivabrik MTÜ poolt esitatud avaliku ürituse loa taotlust mitte rahuldada, teatas Saaremaa vallavalitsuse kommunikatsiooninõunik Valmar Kass väljaandele Saarte Hääl.

17. juulil teatasid I Land Sound festivali korraldajad, et festivali plaanitakse teha kahes osas – Orissaares kahel juuli viimasel nädalavahetusel, mõlemal korral tuhandele inimesele.

Korraldajad on müünud juba rohkem kui tuhat piletit, mida omanikud ei ole veel hakanud inimestele tagasi müüma. Kassi sõnul on teadaolevalt MTÜ müünud juba 1300 I Land Sound festivali passi. Sellise inimeste hulga juures on COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikku hajutamisnõuet vallavalitsuse hinnangul äärmiselt keeruline tagada. Lisaks kaasneb mitmepäevase üritusega telkimine, mis omakorda hajutamisenõude täitmist raskendab.

“Oleme korralduses igal sammul arvestanud nii valitsuse kui ka valla ettekirjutustega ning teeme seda ka edaspidi täie tösidusega. Seetöttu oleme kindlad, et kellelgi pole pöhjust festivali toimumisele kätt ette panna.

Juhul kui valla otsuse töttu peaks festivali aeg muutuma, anname esimesel vöimalusel sellest köigile piletiomanikele teada. Köigil avaneb sel juhul vöimalus oma pilet järgmisse aastasse lükata vöi piletiraha tagasi küsida,” teatas festival eelmisel nädalal.

Sarnased artiklid