PEAMINISTER JÜRI RATAS andis uue hoiatuse!

Jüri Ratas/Facebook

Shutterstock

Koroonaviiruse levikuga seoses võib olukord muutuda.

Nimelt annab peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeediasse tehtud postituse vahendusel teada, et möödunud reede seisuga oli Eesti nakkuskordaja 2,6, kuu aega tagasi oli see aga 1,0.

“Valitsus koos ametkonna ja teadlastega jälgib koroonaviiruse olukorda tähelepanelikult, et olla valmis koheselt reageerima. Senistel valitsuse istungitel on olnud rõõm tõdeda, et levik püsib madal ja Eestimaa inimesed hoiavad valvsust.
Tuleval neljapäeval võib arutelu toon muutuda. Möödunud reede seisuga oli Eesti nakkuskordaja 2,6, kuu aega tagasi oli see aga 1,0. Eelmise nädala jooksul on haigusjuhtumeid lisandunud 43, nendest koguni 24 Tartumaal. Teistmoodi sunnivad olukorrale vaatama ka siin ja seal avalikult ilmuvad näited selle kohta, et koroonaviirus on eestimaalaste meelest läinud.
Mida võib koroonaviiruse leviku kasv tähendada, näeme täna taas Tartus. Kevadest teame, et argielu piirangud võivad olla veelgi ulatuslikumad. Veel olulisem: viirus on viinud meie seast 63 ema-isa, tütart-poega, tädi-onu.
Soovin meile kõigile meelekindlust ja jaksu selleks, et hoida koroonaviiruse leviku kasvu ära! Igalt ühelt meist on oodatud vähemalt nii palju:
1) peame igal sammul meeles, et koroonaviirus pole Eestist ega maailmast kadunud;
2) hoiame teiste inimestega turvalist vahemaad;
3) jälgime hügieeni, sealhulgas peseme käsi;
4) kui enesetunne on halb, jääme koju ja pöördume arsti poole;
5) täidame nõudeid ja soovitusi, mis kaitsevad inimesi koroonaviiruse eest: www.kriis.ee.
Niiviisi käitudes püsime terved, hoiame lähedased tervetena, kontrollime viirust ja jätkame argielu ilma piiranguteta.”

https://www.facebook.com/ratasjuri/posts/1713369428801009