PEREARST KARMEN JOLLER soovitab valitsusel uusi piiranguid mitte panna

Karmen Joller
Margus Johanson

Buduaar

Perearst Karmen Joller kutsub valitsust üles väga hoolega läbi mõtlema kõiki kasutatavaid piiranguid.

Nimelt tõdeb Joller, et piirangud mõjuvad inimeste vaimsele tervisele negatiivselt ning pandeemiat kirjeldavad sõnumid tekitavad hirmu.

“Psüühilist mõju tuleb arvestada kõikide piirangute puhul, alates maskide kandmise nõudest ja lõpetades koolide, meelelahutusasutuste sulgemise ja kaugtööga. Vaimsele tervisele mõjuvad isegi minimaalselt, näiliselt väga väikesed piirangud – need tekitavad hirmu, ebakindlust tuleviku ees, süvendades olulisel määral olemasolevaid psüühikahäireid.
Lõpuks juhtubki, et ärahirmutatud inimene jääb üksi. Lapsed ja noored, kelle enesehinnang kujuneb väga suures osas sõprade toel, jäävad üksi,” kirjutab Joller sotsiaalmeediasse tehtud postituses.

Perearst lisab veel, et uute nakatumiste teke on vältimatu ning see arv kasvab seni kuni saavutab platoo, mille järel saabub langus: “Nagu mainisin, on nakatumiste arvu tõus praegu praktiliselt vältimatu. Koolid ja lasteaiad peavad jääma avatuks nii kauaks kui vähegi võimalik. Kaugõpe peab edasi lükkuma nii pikalt kui vähegi võimalik. Huviringe ei tohi kinni panna nii kaua kui vähegi võimalik. Tegelikult ma tean, et te teate seda. Aga ka koolide-lasteaedade pidajad peavad seda teadma! Ja ärge pärssige laste huvitegevust! Ma loodan väga, et valitsus ei pea meid sundima üksteisest eralduma, koju jääma, maske kandma jne. Meie inimesed on piisavalt targad, et ise hakkama saada,” kirjutab Joller.

Postitust näed ka Karmen Jolleri Facebookis siin.