PETTUNUD KLIENT: iPhone’idel on 4 kohutavat viga

Nutitelefonist on tänapäeva ühiskonnas saanud asendamatu tarbeese, milleta enamus inimesi kodust nii naljalt ei lahku. Ilmselt võib öelda, et kõige populaarsem neist on iPhone, kuid Buduaarile kirja saatnud lugeja sõnul ei tasu need telefonid ennast enam ära ja põhjuseid oli tal välja käia neli.

Mida ärritunud klient iPhone nutitelefonide kohta ütleb, loe allpool:

“Mõni aeg tagasi märkasin, et minu iPhone, mis sai soetatud vähem kui kaks aastat tagasi, ei taha külma käes üldse olla – kohe hakkab aku tsirkust tegema ja villast viskama. Lihtsalt lambist viskab aku peaaegu tühjaks ja järgmisel hetkel näitab, et telefon vajab laadimist, kuigi ma reaalselt alles laadisin seda. Sellised trikid hakkavad juhtuma kui õues on kasvõi kaks kolm miinuskraadi ja sa kasutad telefoni õues viibides. Kui õues oli -9 kraadi, siis viskas aku põhimõtteliselt viie minutiga pildi lihtsalt taskusse.

Olin täiesti nõutu ja läksin siis sinna niiöelda õuna poodi asja uurima. Mulle öeldi, et äkki minu telefoni aku on omadega läbi või ehk on asi selles, et minu telefon on saanud vedelikukahjustuse. Öeldi ka seda, et praegu saab soodsa hinnaga lasta aku ära vahetada, aga järjekorrad pidid jube pikad olema, mis omakorda tähendab, et väga paljudel inimestel on vaja oma aku ära vahetada. Olgu öeldud, et vedelikukahjustust minu telefonil õnneks siiski ei ole, kuigi siinkohal mul lihtsalt vedas. Suvel sai telefon korraks taskust välja võetud kui õues sadas vihma ja piisas ühest piisast, mis kusagilt august telefoni sisse pääses ja siis tekkisid telefoni ekraanile kaks laigukest. Jooksin taas kohe õuna poodi, kus öeldi, et lülita telefon kohe välja ja mine lase tehnikul üle vaadata. Viisin siis telefoni jooksujalul proffide juurde, kus kontrolliti, et kas on mingi punane täpike tekkinud ühte kohta või mitte. See pidi ära näitama, kas telefonil on vedelikukahjustus või mitte. Minu õnneks täpikest ei olnud. Siis pidin järgmised 48 tundi ilma telefonita hakkama saama, sest pidin selle välja lülitama – öeldi, et need on kriitilised tunnid ja see aeg näitab, kas tekib vedelikukahjustus või mitte. Kui tekib, siis ongi telefon läbi ja ainus variant on osta uus. Mitte mingit kaitset nendel telefonidel ei ole vedeliku eest ja piisab ainult ühest piisast, mis läbi pääseks ja siis oled sa olukorras, kus sul on 50/50 võimalus, et kas telefonil tekib vedelikukahjustus või mitte. Kui vedelikukahjustus tekib, siis see tähendab, et teatud hetkel telefon viskab lihtsalt alatiseks pildi taskusse ja ongi kõik. 

Minu telefonil seda punast täppi ei tekkinud ehk siis vedelikukahjustust ei tekkinud, aga poes öeldi ikka, et see veepiisk võis aku ära rikkuda. Soovitati siis, et äkki tahan lasta ka aku ära vahetada ja hoiatati samas, et tehnik võib üldse keelduda selle tegemisest, sest minu telefon on vett saanud. Väike jälg ekraanile tõesti jäi ja selle järgi saabki kohe aru, et telefon on vett saanud. 

Ma otsustasin akut mitte vahetada, pigem kaalusin omaette uue telefoni ostu, ent siis sattusin rääkima spetsialistiga, kes teab nutitelefonidest pisut rohkem kui mina. Ja mis mulle öeldi? Esmalt seda, et iPhone nutitelefonid ei talu külma! Nende akud ei saagi külmaga hakkama ja ma võin endale iga talv uue telefoni osta, ikka lõpetan sama mure otsas. Vett nad muidugi ka ei kannata, sellest ma sain juba suvel aru. 

Ja kolmas suur miinus on muidugi kõige hullem just nende uute iPhone’ide puhul – neil on klaasist pinda palju ja nad purunevad seega ülikergelt. Ka minul on telefon maha kukkunud ja ekraan kohe sodiks muidugi. Mis siis muud üle jäi, kui minna ja jälle uus iPhone osta.

Neljas viga? Lihtne! Apple toodetega on veel selline jama, et kuus aastat arvestades toote välja tuleku hetkest on see periood, mil neile toodetakse varuosasid. Kui sinu telefon või läpakas on aga seitse aastat vana, siis enam varuosi ei toodeta ja kui midagi juhtub, siis pead sa selle telefoni või laptopi lihtsalt uue mudeli vastu välja vahetama. Ja see muidugi tähendab taas rahakoti kergendamist üsnagi kopsaka summa arvelt. 

Ja öeldi ka seda, et iPhone ei ole sugugi parem kui teised nutitelefonid – pigem lihtsalt nimi maksab ja reaalselt on kolm korda odavama raha eest võimalik endale osta nutitelefon, mille aku ei karda külma ja mis veepiisa pärast ka ei hävine.

Buduaarile Martinilt.