PILDID: miks varjab habe selle ilusa Eesti mehe nägu?

Meestemoes on habe hetkel väga kuum trend ning sellega on kaasa läinud mehed üle kogu maailma. Ka Eesti tänavapildis võib kohata habemega mehi, ent kas tõesti kasvatasid kõik need mehed endale habeme ainult sellepärast, et see on nüüd moes? Miks mehed üldse kasvatavad endale habeme? 

Uurisime ühe piltilusa Eesti noormehe käest, kes mõni aeg tagasi endale esimest korda habeme kasvatas, miks ta seda tegi ja mis tunne on habemega olla? Ja kas vastab tõele, et kui mehel on habe, siis ta tunneb end kuidagi maskuliinsemalt?

Meestemoes on habe hetkel väga kuum trend ning sellega on kaasa läinud mehed üle kogu maailma. Ka Eesti tänavapildis võib kohata habemega mehi, ent kas tõesti kasvatasid kõik need mehed omale habeme ainult selle pärast, et see on nüüd moes? Miks mehed üldse kasvatavad endale habeme?

Uurisime ühe piltilusa Eesti noormehe käest, kes mõni aeg tagasi endale esimest korda habeme kasvatas, miks ta seda tegi ja mis tunne on habemega olla? Ja kas vastab tõele, et kui mehel on habe, siis ta tunneb end kuidagi maskuliinsemalt?

Arkadi Kaldormin on meesmodell, kes igapäevaselt teenib leiba jalgpalli spordianalüütikuna. Sport ja modellindus on tema jaoks alati käsikäes käinud.

Miks kasvatas endale habeme noor ilusate näojoontega mees? “Otsus sündis pisut enam kui kuu aega tagasi ja tegelikult teen ma seda ühe pildistamise projekti raames. Minu hea sõber ja stilist Renat Gayanov soovitas mul oma välimusega see eksperiment ette võtta ja nüüd ma siis tegingi selle ära. Andsin endale sõna, et rohkem habet ei aja ja siiamaani pole ma seda teinud,” ütleb Arkadi.

Võiks ju arvata, et habemega kaasneb terve rida ärritavaid probleeme, nagu näiteks higistamine. Arkadi aga tunnistab, et tegelikult on see hoopis mugav ja ühtegi negatiivset asja ta välja tuua ei osanudki. “Pigem vastupidi, mul on habemega seoses ainult positiivsed emotsioonid. Kõige mugavam on habeme juures see, et ma ei pea oma nägu enam igapäevaselt raseerima, piisab, kui iga paari päeva tagant natuke piirata ja ongi kõik,” kiidab Arkadi.

Paljud naised leiavad, et habe teeb mehe mehelikumaks. Huvitav, kas mehed mõtlevad ka nii? “Ma olen sellega täiesti päri, et habe teeb mehe mehelikumaks ja ma ise tunnen, et habe on minu välimust brutaalsemaks muutnud küll,” nendib ta.

Kuid milline nägi Arkadi välja varem, kui tal veel habet ei olnud?

 

Karin Karu