PISIPOJAGA intensiivis olev ema: “Ellujäämine ei sõltu arstidest, vaid sinust”

Shutterstock

Buduaar

Pisipoja ema kirjutas oma palve intensiivravi osakonnast - just seal on praegu tema laps.

Tartust pärit naine nimega Inga Talvis annab Facebooki vahendusel teada, et tema poeg on hetkel intensiivis hingamisaparaadi küljes ja magab kunstlikku und. Talvis palub inimesi, et nad kodus püsiksid.

Talvise pisipoeg on väga haige. “Vaatan oma juhtmeid ja voolikuid täis pisipoega, kes hingab aparaadi abil, et elus püsida. Tal on laastava viiruse tagajärjel tekkinud hingamispuudulikkus, samasugune, mis on statistika andmetel 53% koroonasurmade põhjuseks. Ta ei saa ise hingata. Punkt,” kirjutab ema.

Talvis kinnitab, et intensiivravi põhjuseks ei ole siiski koroonaviirus. “Selle võimaluse kummutasid meie eelnev eeskujulik isolatsioon ja kaks viirusetesti. Aga oli kahtlus ja elasime tunde selles režiimis, millega varsti võivad kokku puutuda mitmed meist. Elame tegelikult praegugi, sest poja seisund on just selline, milline näeb välja äge Covid-19,“ ütleb ema.

Naise palve inimestele on püsida kodus, et kaitsta iseennast ja teisi leviva koroonaviiruse eest. “Väldi kontakti. Püsi kodus. Jää terveks. Juba täna. Jah, ma saan aru, et raha tuleb teenida ja tööl käia. Et muidu ei ole perele midagi lauale panna. Et pangalaen tahab maksmist. Aga oled sa päriselt nõus maksma surmadega? Mitmega? Meie inimeste surmadega? Sinu inimeste surmadega? Ellujäämine ei sõltu tegelikult arstidest. Nad suudavad päästa kümneid, aga mitte tuhandeid. Mitte korraga. Ellujäämine sõltub hoopis sinust. Sellest, mida sina teed. Mida su pere teeb. Mida su ettevõte teeb,“ paneb Talvis inimestele südamele.

Foto: Facebook