POKKERIMEISTER HEIKE TAMM: “Ükskord ma võidan niikuinii!”

Elena Kask

Buduaar

Pokkerimeister Heike Tamm hakkas esmakordselt pokkerit mängima 2004.aastal oma õe kõrvalt. Kuigi naise põhisissetulek tuleb mujalt, on tema kontol üpris mitmeid võite.

Millal alustasid pokkeri mängimist ja kuidas leidsid tee selleni?

Mulle on alati erinevad kaardimängud ja male meeldinud. 2004 aastal jälgisin kõrvalt kuidas mu vanem õde Helina mängis pokkerit ja tal läks väga hästi. Helina abikaasa Ingvar aitas ja õpetas alguses mind väga palju. Mul on siiani tema sõnad peas kui pokkerit mängin ja teatud olukordades aitab see häid otsuseid teha – kuidas positsiooni ja käe tugevust hinnata sõltuvalt vastaste arvust, poti suurusest jne.

Kas eelistad mängida onlines või lives? 

Käin lives mängimas üldiselt ainult meistrivõistlustel või naisteliiga ajal ja neis võistlustes meeldibki live rohkem – mõnus melu, mis tekitab tunde, et tegemist on erilise sündmusega. Üldiselt meeldib aga onlines rohkem mängida, sest saan seda teha alati siis kui pokkeri tuju on, tempo on palju kiirem ja saan 3-4 lauda korraga mängida.

Kuidas leidsid tee naisteliigani?

Osalesin esimesel aastal kui osalejaid oli veel vähe. Kairit kutsus mu õde Helinat, kes kutsus minu ka mängima. Online etapid kokkuvõttes võitsin aga finaalis jäin neljandaks.

Mis Sind pokkeri mängimise juures paelub/võlub?

See, et kui mängida targalt, siis kõik on võimalik.  Targalt mängimise all mõtlen seda, et tuleb vajadusel olla agressiivne ja vajadusel kannatlik. Seal vahel tasakaalu leidmine võib aeg-ajalt äärmiselt keeruline olla.

Kui palju oled pokkeriga raha teeninud või kaotanud?

Kunagi aastal 2005 teenisin piisavalt, et keskkooli ajal omale auto osta ja mõnusasti elada. Kirjutasin kõik üles mitu h mängisin, palju võitsin või kaotasin ja see distsiplineeris väga hästi. Oli küll paar kuud kui ei läinud nii hästi ja jäin nulli, kuid üldiselt stabiilselt plussis olemine oli üpris lihtne: keskmiselt 1000-1500 dollarit kuus oli tol ajal suur raha. Aeg-ajalt tuli ka 4000-6000 dollari suuruseid multi table turniiride võite aga üldiselt mängisin 1-2 limiitidel holdem cashi.

Millega lisaks pokkerile veel tegeled? On Sul mingeid hobisid või harrastusi?

Viimased 3 aastat töötan tootmisjuhina, see valdkond paelub väga, kuid nõuab palju aega ja pühendumist – seega avastan vahel, et 3-4 kuud on nii mööda läinud, et pokkeri mängimiseks pole üldse aega leidnud. Veel meeldib lugeda ja reisida – mitte lihtsalt palmi all pikutada, vaid näha pidevalt uusi kohti.

Sinu kontol on päris mitmeid võite. Kas iga võit on kuidagi ka omamoodi tähtis olnud?
Jah. Eesti meistritiitlid on kindlasti kõige tähtsamad ja muidugi naisteliiga netivoorude üldvõidud, sest see oli suhteliselt uskumatu kuidas nii tugevas konkurentsis on võimalik mitmeid aastaid järjest võita. Nüüd 2021 a online meistrivõistlustel põhiturniiris teine koht oli ka mulle tähtis – polnud küll võit aga teine koht ülitugevas konkurentsis ja 2247eur oli äge tulemus.

Millised oleks Sinu soovitused algajale naispokkerimängijale?

Alustada on kindlasti raske, eriti live mängima tulles kus palju kogenuid mängijaid juba ees on ja nad haistavad selle algaja ära – seega julgust on vaja – fake it until you make it.  Naisteliiiga on igal juhul kõige sobivam koht kust pihta hakata, sest igal aastal on palju uusi nägusid.

Kui oluline on Sinu jaoks auhind ja kas aastate jooksul oled võitnud midagi sellist, mis on eriliselt meelde jäänud või elamuse pakkunud?

Naisteliiga auhinnalaud on alati väga põnev ja rikkalik olnud – ja kuna mul on finaalist 3 teist kohta ja 1 kolmas koht, siis olen aastate jooksul väga palju ägedaid üllatusi võitnud –  lisaks karikatele mitu hotellipaketti, ehteid, rohkelt turniiride pileteid, kosmeetikat, shampuseid ja palju muud. Ükskord ma võidan niikuinii ja see hetk pakubki kõige suurema elamuse, sest nii mitu korda on napilt puudu jäänud.

Eesti naiste pokkeriliiga 2021 online turniirid leiavad aset teisipäeva õhtuti kell 20.00 OlyBeti pokkeritoas.

Teine live-turniir toimub Tallinnas, Hiltonis Olympic Park kasiinos 27. novembril. Eesti naiste pokkeriliiga tegemiste kohta saad lähemalt lugeda nende Facebooki lehelt.

Finaal toimub Hilton Tallinn Park hotellis, kus kõik 50 kvalifitseerujat juba võidavad. Alates Buduaari aastatellimusest kuni teiste toetajate auhindadeni.

Pane tähele, et Eesti hasartmänguseaduse kohaselt saavad turniiridel osaleda kõik soovijad alates 21. eluaastast! Lisainfot live turniiride kohta leiab siit!