Põnev! Mis eestlasi oma kodumaa juures kõige rohkem häirib?

Nagu igal teisel riigil on ka Eestil ning eestlastel omad valupunktid. Igal kodanikul on oma arvamus ning mida aeg edasi, seda rohkem julgetakse seda ka kõva häälega välja öelda. Buduaar uuris seekord täiesti tavalistelt eestlastelt, mis neid kodumaa juures kõige rohkem häirib. 

Nagu igal teisel riigil, on ka Eestil ning eestlastel omad valupunktid. Igal kodanikul on oma arvamus ning mida aeg edasi, seda rohkem julgetakse seda ka kõva häälega välja öelda. Buduaar uuris seekord täiesti tavalistelt eestlastelt, mis neid kodumaa juures kõige rohkem häirib. Loe ja anna kommentaarides teada, kas sina oled mõne välja toodud asjaga nõus või ehk sooviksid omalt poolt hoopis midagi muud lisada? 

“Tolerantsuse puudumine, ääremaa mentaliteet – lokkav sallimatus!” 

“Külm kliima ja pealiskaudsed inimesed.” 

“Püüd olla iga hinna eest kaasaegne riik. Sellega seoses siis muundatud toit ja pagulased.” 

“Kasvav ülbus liikluses.” 

“Pagulased, väike palk, vihased ja õelad inimesed.” 

“Eestlaste kinnisus ja negatiivne mõtlemine. Kõikide asjade juures nähakse probleemi, aga keegi ei raatsi mõelda lahendustele, alati eeldatakse, et küll keegi tegeleb selle probleemiga ja kui ei tegele, siis riik ikka peaks asjad korda ajama. Kuidagi nagu õpitud abitus valitseb meil paljudes valdkondades.” 

“Mind ei häiri miski, vahest see, et kõigil inimestel on kiire, aga see on loomulik! Sõpradele jääb aega ja tähelepanu väheseks. Ka naeratust on vähe – inimesed on stressis!” 

“Me võiks olla rohkem tolerantsed üksteise vastu.” 

“Kitsarinnalisus, kuna olen ise avatud uutele mõtetele ja kogemustele ning näen, et see võib takistada üleüldist arengut. Ja ksenofoobia – tundsin seda ise mingil määral venelasena üles kasvades ja nüüd näen seda praeguse pagulashirmu näitel. Leian, et tänu internetile oleme niigi multikultuurses keskkonnas ja välismaalased/väliskultuur pole miski, mida karta, isegi siis, kui see on meie harjumuspärasest kultuurist drastiliselt erinev.” 

“Ilm, aga selle vastu aitab ainult vastav riietus või puhkus soojal maal.” 

“Inimeste eelarvamused. Ei süveneta teemasse, vaid tekib mingi eelarvamus ja ongi kõik! Näiteks mingi inimese suhtes, samamoodi minnakse hetkel meedias kajastatavaga nii kaasa, et teemasse üldse ei süveneta.” 

“Oleks vist lihtsam, kui see küsimus oleks tagurpidi – mis ei häiri?” 

“Kõrged hinnad ja väikesed palgad.” 

“Õelad inimesed. Ühiskond muutub iga päev, aga üks asi ei muutu vist küll mitte kunagi –  eestlane on ikka naabri peale kade!” 

“Kõik häirib!” 

“Inimesed on vinguviiulid ja selle asemel et iseendaga vaeva näha, sõimatakse teisi. Nagu õnnetusehunnikud – saamatud ja laisad.” 

“Puudulik arstiabi. Alustuseks pikad järjekorrad ja kui lõpuks arsti vastuvõtule pääsed, siis abi ikka ei saa.” 

“Eestlaslik oskus hukka mõista, mitte mõista.”  

“101 idiooti.”

“Mind häirivad paljud asjad. Väike palk ja paljudes kohtades töötingimused. Lastetoetused võiksid samuti olla palju suuremad. Et emad saaksid olla lastega kauem kodus, mitte ei peaks muretsema, kuidas perele lisa teenida… Ma pole küll mingi rassist, kuid see, mis hetkel Eestis toimub, ajab ikka marru küll! Ma mõtlen nende pagulaste vastuvõtt jne. Nendele võimaldatakse palju, samas meie omad inimesed kannatavad – pole elamist, tööd ega raha.”

Eesti inimene on arg ja ei julge riskida ja teeb seda tööd, mis tal on ja kardab sellest ka ilma jääda. Selle asemel võiks teha seda, mida armastad ja riskida, aga ei, seda ei julgeta. Ja siis nad vinguvadki, sest nad ei ole oma eluga rahul.” 

Palkade ebavõrdsus ehk. Nii erinevates töövaldkondades kui ka meeste-naiste vahel.”

 

Buduaar.ee