PRESIDENT KERSTI KALJULAID annetab oma palgatõusu koroonakriisist väljatulekuks

Shutterstock

Buduaar

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid annab teada, et ta kavatseb oma käesoleva aasta palgatõusu annetada koroonakriisi lahendamiseks Eestis.

President kirjutab avalikus teaadaandes, et ta soovib oma palgatõusu osa, milleks on alates selle aasta 1. aprillist 395 eurot, annetada SA Kadunud’le.

“Selles kriisis on iga inimese panus oluline. Olukorras, kus riik ja kõik inimesed pingutavad, et kriisist üheskoos võimalikult valutult jagu saada, soovin järgnevatel kuudel selle palgatõusu osa annetada neile algatustele, mis otseselt tegelevad kriisi mõju maandamisega. Esimeseks selliseks on SA Kadunud, mis Saaremaa vallajuhtide palvel tegeleb saare vabatahtlike ressursside kaardistamisega, et kriisi süvenedes oleks teada, kes kui palju saab appi tulla, kes saab oma autot või suvilat laenata või muul moel õla alla panna,” põhjendab Kaljulaid oma valikut.

President lisab veel, et tema sammu eesmärgiks ei ole kedagi teist rohkem mõjutada, kui ehk vaid eeskujuga. “Seni olen aastakümneid annetanud kindla osa oma sissetulekust mitmele minu jaoks olulise valdkonna ettevõtmistele ning luban neile, et kui kriisi valusamad hetked hakkavad läbi saama, naasen nende toetamise juurde.”