PRESIDENT KERSTI KALJULAID: eestlased, seisame täna õhtul tulukesega aknale

Buduaar

Vabariigi president Kersti Kaljulaid kutsub kõiki üles täna õhtul kell kaheksa oma koduaknale seisma ning süütama oma telefoni tagaküljel tulukese või taskulambi ja sellega kaks minutit lehvitama.

„Nii saame avaldada toetust kõigile neile, kes päevast päeva eesliinil töötades hoiavad ühiskonna vereringe töös. Saame ka näidata, et hoolime ja meile läheb korda, kuidas naabril, oma tänava ja hoovi inimestel läheb,” ütleb Kaljulaid.

President lisab veel: “Oleme kriisis, milletaolist keegi pole veel kogenud. Et me ühiskonnana sellest võimalikult valutult läbi tuleksime, ei piisa kriisikomisjonide otsustest, ametnike soovitustest ja korraldustest, vaid igaüks saab ja peab panustama. Iga inimese panus on erinev, ent ühtviisi vajalik. Alustades sotsiaalse lävimise vähendamisest ning vanematele ja vanemaealistele sugulastele helistamisest.”

“Täna õhtul kell 20.00 esmakordselt toimuv ettevõtmine „Lehvita, sest hoolid!“ annab võimaluse avaldada toetust neile sadadele ja tuhandetele inimestele, kes iga päev pingutavad oma tervisega riskides, et meie ühiskond toimiks ja elutähtsad teenused töötaksid – meedikud, lasteaedade töötajad, häirekeskuse inimesed, bussijuhid, poemüüjad, toidukullerid ja paljud teised. Ent see annab ka meile kõigile võimaluse näidata, et hoiame rasketel hetkedel ühte,” lõpetab president avaliku üleskutse postituse kutsudes kõiki eestlasi ühte hoidma.