PURJUS KOOLIPOISI PÜHAPÄEV: kui hinded on korras, siis on savi ju

Kaks purjalik koolipoissi seisavad külmal pühapäeval kella nelja ajal Tallinnas bussipeatuses ja mõtisklevad kõva häälega elu üle. Joped on neil eest lahti, kuigi temperatuur on miinustes ja kõrvalt vaadates on kohe näha, et tegelikult neil on külm. Aga nad tahavad coolid olla. Vanuselt on tegemist üheksanda või kümnenda klassi poistega, seega on nad umbes 15-16-aastased.

Üks poiss tuigerdab ja tema jutt on üsna segane – keel on pehme ja pilk vilav. Teine noormees tundub pisut kainemas olekus, tema jutust saab paremini aru, ent keelepruuk reedab siiski, et kaine ta pole. Seisavad mõlemad bussipeatuses ja ootavad bussi, et koju minna. Esmaspäeval kooli minna neil jutu järgi plaanis ei ole.

“Homme kooli lähed?,”küsib üks. “Ei tea, midagi ei tea. Kurat, homme on esmaspäev ju,”vastab teine poiss – see, kes rohkem purjakil on.

“A sul hinded on muidu korras vä?,”uurib teine. “Hinded korras jaa,” tuleb vastuseks.

“Ah, siis pole mingit vahet ju, saad paar päeva veel nii panna,”kiidab küsija takka ja küsib ühe teise klassivenna kohta, keda väidetavalt ootab ees välja viskamine: “A kuidas sellel kutil on muidu? Kas ta lendabki välja või on veel mingi variant?”

Vastuseks kõlab: “Ei, ta oleks ammu pidanud välja lendama. Ta istub kodus ju, midagi ei tee. Ma ei saa aru, ta ütleb, et läheb tööle, aga üheksanda klassi haridusega ei võeta ju tööle. Ta ei tee ka midagi, passib kodus lihtsalt.”

Mõlemad poisid vaikivad korraks, eemalt on näha, et buss juba tuleb. Üks teatab veel: “Ma vist ikka lähen homme kooli, magan kaineks.”