REET LINNA: MINU ELU kuldreeglid

REET LINNA: MINU ELU kuldreeglid

Igaühel meist on oma tõed, mille järgi me elame, kuid mõnikord leiame selle otsitud tarkusetera hoopis kellegi teise jutust. Seekord palusime oma elutõed ritta seada armastatud saatejuhil ja alati säraval Reet Linnal.

 

„Minu kindel põhimõte on: vaata hommikul peeglisse. Kui sa ei meeldi endale, siis kindlasti ei meeldi sa ka teistele. Seega jäta oma mured ja halad oma nelja seina vahele ja mana naeratus näole, kui välja lähed,” ütleb Reet. „Usu, see toimib!”

Kui võimalik, kogu enda ümber vaid head ja positiivsed inimesed. Nii oled ise ka hea. Olen aastatega saanud selgeks, et elu on liiga lühike, et oma aega ja vaimu kellegi vihkamise peale raisata. Pigem mõtle andestamisele ja kui sulle tõesti keegi ei meeldi või ärritab sind, lülita ennast välja ning hoia temast lihtsalt eemale. 

Pole olemas lahendamatuid olukordi. Kõikidele küsimustele ja probleemidele, mis sul tekivad, on tegelikud vastused sinus endas olemas. Üks hea nipp on pidada päevikut või lihtsalt kirjutada kusagile paberile oma mõtted ja iseendaga vestelda. Sel viisil saad paljudest probleemidest lahti.

Päris suur kunst on osata õigel ajal „ei” öelda. Kui tekib selline situatsioon, pane plussid ja miinused paberile kirja ja saadki vastused kätte. Elus ei pea kõike vastu võtma, mis sulle pakutakse, ühel hetkel jooksed lihtsalt kinni ja oledki stressis. Aga kui julged öelda „ei”, tunned, kuidas iseseisvus kasvab.

Kõige olulisem on, et ära sure enne surma! Sellest olen püüdnud kinni pidada. See tähendab positiivset mõtlemist, näha igas päevas seda paremat poolt. Kui ongi jama majas, siis homme on uus päev ja kõik on jälle hästi.

Ilmunud ajakirjas Buduaar