RIIGI INFOSÜSTEEMI AMET hoiatab: Facebookis levib kohutav petuskeem

2 kommentaari
RIIGI INFOSÜSTEEMI AMET hoiatab: Facebookis levib kohutav petuskeem

Sotsiaalmeedias korraldatakse tihtipeale põnevaid mänge, kus inimestel on võimalus võita erinevaid auhindu ning et soov tasuta asju saada on suur, osaletakse loosides sisule tähelepanu pööramata. Riigi Infosüsteemi Amet hoiatab oma Facebooki lehel, et taaskord on liikvele läinud petuskeem.

Sotsiaalmeedias korraldatakse tihtipeale põnevaid mänge, kus inimestel on võimalus võita erinevaid auhindu ning et soov tasuta asju saada on suur, osaletakse loosides sisule tähelepanu pööramata. Riigi Infosüsteemi Amet hoiatab oma Facebooki lehel, et taas kord on liikvele läinud petuskeem.

Täpsemalt on antud hetkel tegu libaloteriiga, kus inimesi meelitatakse täitma küsimustikku ning seejärel palutakse neil saata tasuline tekstisõnum. Ei ole välistatud, et antud mängus osalemine võib kasutajad ka pahavaraga nakatada, mis tähendab, et antud lehele ei tohiks üldse minna.

Kes kogemata antud petuskeemi õnge on läinud, siis tasub koheselt võtta ühendust oma mobiiliteenusepakkujaga ning anda pettusest teada ka aadressil cert@cert.ee ning teavitada politseid.