RINNAVÄHIGA VÕITLEV TRIINU: ära usu, mida sulle sellest haigusest räägitakse

RINNAVÄHIGA VÕITLEV TRIINU: ära usu, mida sulle sellest haigusest räägitakse
erakogu

Pärnumaal Häädemeeste vallas sündinud Triinu Kirimägi on särav ja energiline noor naine, kelle eluteele tuli 2018. aasta septembris ootamatu takistus. Triinu tundis, et tema rinnas on kummaline tükk.

Oktoobris läks naine perearsti juurde, kust ta edasi suunati perearstikeskusesse ultrahelisse. Sealt edasi sai ta saatekirja mammograafiasse ning 2019. aasta veebruaris öeldi talle, et tegemist on halvaloomulise kasvajaga.

Triinu sai teada, et tal on rinnavähk.

Loe pikemat lugu Triinuga siin

Tänaseks on Triinu rinnavähiga võidelnud aasta aega. Kiiritusravi on naisel läbi, küll aga tuleb Triinul igapäevaselt tablette võtta ning kord kuus saab ta ka hormoonsüsti.

Naine tõdeb, et kui päris aus olla, siis läheb tal täna hästi. ”Ainukeseks kõrvalmõjuks on üsna intensiivsed kuumahood. Ma ütleksin, et ära usu, mida inimesed sulle sellest haigusest ja kõrvalmõjudest räägivad. Iga inimene on erinev ja rohud mõjuvad meile erinevalt,” nendib Triinu.

Vähk on haigus, millest enamus inimesi just hea meelega ei räägiks. ”Millegipärast ei julge inimesed minuga ka vähi teemat üles võtta. Minu eesmärk oleks siiski muuta inimesi sellest haigusest teadlikumaks ja sellest tulenevalt räägin ma sellest väga vabalt,” ütleb Triinu, kes on terve oma teekonna väga vapralt vastu pidanud ning jätkab isegi trennis käimist.