SÄRAVAD NOORED on loomas riiete ja aksessuaaride disainiäppi

SÄRAVAD NOORED on loomas riiete ja aksessuaaride disainiäppi

Sel sügisel sai alguse põnev koolitusprogramm Samsung Digi Pass, kus aktiivsed kutsekoolide õpilased asusid välja töötama oma põnevaid digi-ideid. Nende hulka kuuluvad ka särasilmsed ja sihikindlad Tallinna kutseõppurid Carmen Jõgimaa, Siim Tulev ja Kristina Pazekova, kes on loomas midagi eriti põnevat – riiete ja aksessuaaride disainiäppi Fankfashion.

Sel sügisel sai alguse põnev koolitusprogramm Samsung Digi Pass, kus aktiivsed kutsekoolide õpilased asusid välja töötama oma põnevaid digiideid. Nende hulka kuuluvad ka särasilmsed ja sihikindlad Tallinna kutseõppurid Carmen Jõgimaa, Siim Tulev ja Kristina Pazekova, kes on loomas midagi eriti põnevat – riiete ja aksessuaaride disainiäppi Fankfashion.
 
Igale noorele naisele tuleb kasuks õmblemisoskus – olgu tegemist endale meelepäraste riiete loomise, taaskasutamise või mõne rebenenud riideeseme parandamisega. Just seepärast töötavad oma digilahendust välja Siim Tulev ja Carmen Jõgimaa Tallinna Polütehnikumist ning Kristina Pazekova Tallinna Balletikoolist. Noored on arendamas digiideed Fankfashion ehk riiete disainiäppi, mis aitab disainida riideid, kingi ja aksessuaare. Äpp annab soovitusi, õpetab õmblema, näitab õmbluskohti, annab materjalisoovitused ja mõõdud ning õpetab keerulisemaid kunste.
 
Kompromissid viivad sihile
Meeskonnal oli programmi asudes isegi kaks väga head ideed. Kui disainiäpp oli Tallinna Polütehnikumi noorte mõte, siis Balletikoolis õppiva Kristina soov oli teha äpp hoopis tantsijatele – õppida tantsuliigutusi, harjutada erinevaid samme. Küll aga otsustasid noored, et programmi kestel läheb arendamisele just disainiäpp, kuna seda saab edukalt kohandada ka tantsijate vajadustele ja luua esinemiseks vajalikke ja pilkupüüdvaid rõivaid.  
 
Balletipisiku sai Kristina juba varakult – niipea kui jalgadele tõusis, tulid ka tantsusammud. Kui tema vanemad nägid lapse soovi esineda ja igal sünnipäevapeol külalistele tantsida, haarasid nad “härjal sarvist” ja suunasid ta balletiringi. Programmis osaleb ta seepärast, et näeb IT-vahendite kasutamisel suurt tulevikku ja soovib ka ennast selles vallas arendada. Just see ajendas teda ka Samsung Digi Passi programmi kandideerima. 
 
Vaatamata sellele, et meeskonna liikmed õpivad erinevates koolides, jätkub neil koostööle vaid kiidusõnu. Hetkel on nad õppinud looma äppe, teinud oma isikliku blogi, saanud teadmisi kasulike äppide kohta ja tutvunud teiste särasilmsete inimestega. Noortele õpetatakse lahenduse väljatöötamise käigus digitaalseid kompetentse, sh veebisisu loomist ja jagamist, tehnoloogia abil suhtlemist ning andmete hindamist. Lisaks arendatakse sotsiaalseid oskusi, mis on vajalikud igas ametis – meeskonnatöö, probleemide lahendamine, kommunikatsioon, loovus, otsuste tegemine jne.
 
Soovime noortele edu oma eesmärgi saavutamisel ja loodame peagi Fankfashionit kasutama hakata!