SEIKLUSI OTSIMA läinud eestlanna sünnipäev kujunes õudusunenäoks

SEIKLUSI OTSIMA läinud eestlanna sünnipäev kujunes õudusunenäoks
Shutterstock

Mehhikosse reisile läinud Tiina ei oleks iial osanud ette aimata, mis teda oma sünnipäeval ees ootab.

“Sellel sünnipäeval valmistas universum mulle erilise seikluse – olen Eestist kaugel, omapead Mehhiko kõige vaesemas ja vist ka ägedamas regioonis Chiapases ning eile öösel, kui maadlesin ootamatult saabunud toidumürgitusega öises bussis, varastati kogu minu raha, pass, pangakaardid, telefon ja ipad. Umbes nagu nendes petukirjades, mis vahest postkasti jõuavad, ainult et päriselt.

Politsei laiutas käsi. Üks hea inimene bussist, kes natuke inglise keelt rääkis, aitas üles leida lähima netikohviku ja maksis enne lahkumist ka tunni aja veebikasutuse eest. Mul oli täpselt 60 minutit aega, et kuidagi päästa ennast tänaval magamast. Kuna aju on tänapaeval nii mugavaks läinud, et kõik salasõnad peab minu asemel meeles telefon, ning google jt tahavad turvalisuse mõttes saata su telefonile kinnituskoodi, siis ainuke parool, mis lõpuks õnnestus taastada, oli Facebook. Mis ühendas mind minu kõige kallimate inimestega, kes olid valmis kõik tegema, et mind sellest olukorrast välja aidata. Ja üsna pea osutus ka minu broneeritud majutuse perenaine täielikuks päästeingliks, kes laenas mulle raha, tuli minuga politseijaoskonda ning oli igal muul moel mulle toeks.

Elu valmistab sulle vahest korralikke õppetunde. Seda viimast ma alles hammustan lahti. Siin on midagi kontrolli ja haavatavuse, usalduse, abi küsimise ja meelerahu, salasõnade ning kindlasti headuse kohta. Kuid suurim ja selgeim kingitus, mida see läbielamine mulle andis, on sügavaim tänutunne. Teadmine, et isegi ilma ühegi sendita taskus olen ma rikas. Sest mul on minu kallis pere, minu imeline ema ja minu kallid sõbrad. Ning, et uskumatult hoolivaid inimesi leidub igal pool maailmas ning kui tõesti vaja, on nad ühtakki sinu kõrval.”