Selgeltnägijatesse ning horoskoopi usuvad vaid rumalad ja harimatud inimesed

Minu jaoks on täielik müstika, kui palju viimasel ajal meedias erinevatest selgeltnägijatest räägitakse. Üks materdab teist - minu arvates on kõik ühesugused petised! Ja inimesed, kes nende juttu usuvad, peavad ikka purulollid olema! Mul on kahju nendest ahvikestest, kes pidevalt ennustajate juures käivad ning pool oma rahakotist tolle petise limusiini liisingu katteks loovutavad. No ja siis veel horoskoobid - ärgake üles! See kõik on puhas jama - mul on valus vaadata, kui paljud inimesed seda kõike tõepähe võtavad! 

Minu jaoks on täielik müstika, kui palju viimasel ajal meedias erinevatest selgeltnägijatest räägitakse. Üks materdab teist – minu arvates on kõik ühesugused petised! Ja inimesed, kes nende juttu usuvad, peavad ikka purulollid olema! Mul on kahju nendest ahvikestest, kes pidevalt ennustajate juures käivad ning pool oma rahakotist tolle petise limusiini liisingu katteks loovutavad. No ja siis veel horoskoobid – ärgake üles! See kõik on puhas jama – mul on valus vaadata, kui paljud inimesed seda kõike tõepähe võtavad! 

Juhtusin eile lugema Õhtulehe artiklit, milles erinevad Eesti selgeltnägijad Marilyn Kerro kohta arvamust avaldasid. Tasuline artikkel kusjuures (ei, ma ei maksnud selle eest ise, vaid olin sõbrannal külas ja tema oli selle juba ilusti välja lunastanud)! Tegelikult oli teemapüstitus ju täiesti vale! Mina oleksin ajakirjaniku asemel küsinud nendelt röövlitelt hoopis järgmised küsimused: 

1. Kui palju sa soolapuhumisega teeninud oled?

2. Kas sa tead, mis asi on südametunnistus? 

3. Kas sul häbi ei ole? 

Iga ennustaja või selgeltnägija, nimetagem neid siis kuidas keegi soovib, on juukseotsast varbaotsteni üks suur südametunnistuseta petis. Miks? Sest nad kasutavad ullikesi ära! Selgeltnägijad lõikavad kasu rumalatelt inimestelt, kelle silmaring on sama suur kui pesukauss.  

Mõtleme nüüd korraks, milline on keskmine inimene, kes abi saamiseks ennustaja poole pöördub? Alustuseks on ta ilmselgelt meeleheitel – tal on suur mure, millest ta ise mingil põhjusel jagu ei saa. Siis astub mängu soolapuhuja, kes annab talle kindla summa eest ühe peotäie võltslootust, teise peotäie võltslubadusi ja tükikese kivi, mis peaks kõik üleöö paremaks muutma. No palju õnne – sellist “teenust” võin ma ise ka pakkuma hakata, sest klientuur oleks ju meeletult suur! Ratsa rikkaks! Ja seda tänu sadadele tuhandetele madalalaubalistele inimestele, kes reaalselt usuvad, et keegi näeb mingit “maagiat” (käitumine, mille abil soovitakse mõjutada nähtamatuid jõude – wikipedia) kasutades kaugemale kui siin ja praegu. 

Neid inimesi, kes suures mures kellegi kolmanda juurde pöörduvad, ma isegi mõistan – natukene, aga mõistan. Nad on minu meelest küll lapse mõistusega, aga öeldakse ju, et häda ajab isegi härja kaevu – no anname andeks. 

Horoskoopide lugejad on kõige kurvemad olevused. Minu enda tutvusringkond kubiseb inimestest, kes alustavad oma päeva sellega, et loevad hommikukohvi kõrvale horoskoopi – muidu ju ei tea, mis lõuna paiku juhtuma hakkab või kas õhtuks üldse koju jõutakse. 

Kui sina oled ka üks neist, kes iga horoskoobi punnis silmadega läbi loeb, siis tea, et sa raiskad oma aega! Tahad lugeda? Võta raamat ja loe – sellest on sulle vähemalt mingigi kasu! Horoskoop on samuti puhas äri. Kes siis poleks vähemalt kolmkümmend korda näinud pakkumisi, et saad PERSONAALSE armuhoroskoobi VAID 20 euro eest! No johhaidii! Kui keegi personaalset horoskoopi soovib, siis võib ta sellest kommentaarides märku anda – luban, et teen selle poole odavamalt valmis! 

Võibolla teekski väikese testi? Järgnev lõik on sinu tähemärgi selle nädala horoskoop. Loe ja mõtle, kas peab paika? 

Võid sel nädalal tunda tööalaseid pingeid, kuid ära muretse – kõik laheneb just siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad! Ka armuasjades võivad lähipäevil olulised muutused toimuda. Asi, millest oled salamisi juba kaua unistanud, saab enne nädalalõppu tõenäoliselt tõeks! Pead lihtsalt endast kõik andma ja universum aitab sul kõik eesmärgid saavutada – ole kannatlik! 

Oli nagu päris? Tahad teada, milline on tegelik nädala ennustus? Siin see on: 

Sinu tähemärgi esindaja ärkab esmaspäeva hommikul üles, sööb, pakib lapsed kokku ja kiirustab, sall üle õla tuules lehvimas, tööle. Tööl võib esineda erinevaid pingeid, aga ka palju lõbusaid hetki, mida on tore hiljem meenutada. Tõenäoliselt sööd sa lõunat, teed veel mõned tunnid tööd, korjad lapsed koduteel peale ja hakkad koju saabudes õhtusööki vaaritama. Sööte õhtust, lapsed lähevad magama, sina kraabid peidus olnud pooliku veinipudeli välja ja kulistad klaasi märjukest koos muredega endale naha vahele. Sa lähed magama. Võimalik, et nii teed sa ka järgneval neljal päeval. Reedel märkad, et sinu enesetunne on tunduvalt paremaks muutunud ning nädalavahetusel soosivad tähed puhkust! 

Kumb “horoskoopidest” rohkem täkkesse läks? 

Ma loodan, et suutsin vähemalt paarile inimesele selgeks teha, et igasugune selgeltnägemine ja horoskoobitamine pole muud kui ainult ajupesu, mis toob lihtsalt põrandapesust kordades rohkem raha sisse. Lahendage oma mured ise ning ärge lootke, et mingisugused nähtamatud jõud teie elu imeväel paremaks muudavad – sellest võibki unistama jääda. 

 

Buduaari kirjakast