SKANDAAL FESTIVALI ÜMBER: artiste ärritab rassistlik bänd

SKANDAAL FESTIVALI ÜMBER:  artiste ärritab rassistlik bänd
Erlend Štaub

Täna tühistasid kaks bändi esinemise raskemuusika festivalil Hard Rock Laager, sest ei soovi ühel laval esineda väidetavalt rassistliku maailmavaatega ansambliga. Festival andis aga sotsiaalmeedias tagasilöögi, öeldes, et tegemist ei ole festivaliga, mis toetaks poliitilisi või ühiskondlikke liikumisi.

“Kahjuks peame teatama, et tühistame oma ainsa suvise esinemise Hard Rock Laagris, kuna ei soovi jagada lava ansambliga, mille liikmed propageerivad avalikult vihkamist ja rassismi. Vabandust, et see teade tuleb nii hilja…” teatas Wolfredt täna selgitavas Facebooki postituses.

Esmaspäeva pärastlõunal tegi oma avalduse tegi ka Hard Rock Laager. “See on täiesti ok, kui mõni bänd muutunud olukorra valguses ei soovi festivalil esineda, me respekteerime seda otsust täielikult ja saame vaid loota, et sellised otsused toimuksid kohe, kui info neile ebameeldiva olukorra kohta on avalik ja mitte nädal enne üritust, kui nad on saanud valgustatuks paari entusiastliku ullikese ussitamise mahitusel

Mis ei ole ok ega respekteeritav, on see, kui bänd, kelle ultimaatiumit festival vastu ei võta, alustab omapoolset kampaaniat ürituse saboteerimiseks, kirjutades kõikidele esinejatele, et need kaaluksid oma ülesastumise tühistamist. Sest neile ei meeldi üks bänd ja selle liikmed. See on alatu, lapsik ja kantud solvumisest, et nende agendat kuulda ei võeta,” pahandavad korraldajad.

Festival teatas, et praeguseks on kahele bändile leitud asendusbändid, kuid tunne on selline, nagu oleksid nad festivali korraldamise asemel pidanud mitu head päeva hoopis laste järelt koristama.

Esinejate seas tekitas pahameelt ansambel Sorus, kelle lugusid on mängitud rokiraadios ja rahvusringhäälingus. “Nad on olnud ka kuude kaupa Muusikaplaneedi tabelis kõrvuti Anne Veskiga ja seega pole tegu mingi hästi hoitud räpase saladusega. Suhteliselt mainstream roki bänd, kelle lood räägivad peamiselt viikingitest, huntidest, nõidadest ja muust iidsest ägedusest. Meeste endi tõekspidamisi ja suunitlusi peab küsima neilt endilt, kuid nii, nagu ei huvita rokiraadioid muusikute eraelud, nii ei saa ka festival hakata valima bände selle järgi, kes kellega käib ja kas nende sümpaatia on pigem Onu Heino kui Tädi Maali.”

Samas annab Hard Rock Laager teada, et nad ei ole festival, mis toetaks mingeid poliitilisi või ühiskondlikke liikumisi või prooviks neid üksteise vastu välja mängida. “Meie keskendume rangelt muusikale ja laseme sellel kõlada kõikides varjundites, mida alternatiivskened pakuvad. Jälestame vasak- ning paremäärmuslust ning oleme vastu nii pruunile kui punasele terrorile selle ajaloolistes ja kaasaegsetes vormides.”

Sarnased artiklid