ŠOKEERIV SUHKRUFILM: EESTI LAPSED on suures suhkrusõltuvuses

"Suhkrufilm" räägib sellest, kuidas Eesti lapsed tarbivad meeletus koguses suhkrut. Küsimus ei ole alati isegi ülekaalulisuses, kuigi ka selleni on jõudnud 10% Eesti lastest, vaid eelkõige teadmatuses ja varjatud suhkrus, mida paljud aimatagi ei oska.

“Suhkrufilm” räägib sellest, kuidas Eesti lapsed tarbivad meeletus koguses suhkrut. Küsimus ei ole alati isegi ülekaalulisuses, kuigi ka selleni on jõudnud 10% Eesti lastest, vaid eelkõige teadmatuses ja varjatud suhkrus, mida paljud aimatagi ei oska. Kui sa teaksid, kui palju suhkut on näiliselt tervislikes hommikuhelvestes, mahlajookides või isegi mustas leivas, kas sa siis annaksid seda oma lapsele?

Maiustama kutsuvate animeeritud mõmmide, suhkrust ülekülvatud kastmete, jookide ja leibade ning karmi statistika keskel uitab 4-aastane õbluke Greete. Kas väike Kalamaja plika kasvab statistikaks, mis viitab Eestis üha massilisemale ülekaalulisusele ja II tüübi diabeedile? 

Filmi tegid: Pamela Maran, Helen Maandi, Teet Konksi (operaator), Margo Siimon (režissöör). Tänud: Mihkel Kärmas, Marianna Kaat, Katrin Press, Ellyt Naigla, Katrin Rao, Greete ja Sander.

Vaata põnevat eksperimentfilmi allpool!