SOOMLASED FIKSEERISID enneolematult tugeva päikesepurske

SOOMLASED FIKSEERISID enneolematult tugeva päikesepurske

Reaalne on paratamatus, et inimene ei saa looduse vastu. Päikesetorm on oht, milleks inimkonnal on pea võimatu valmistuda. USA rahvuslik aeronautika- ja kosmoseagentuur NASA on juba varasemalt hoiatanud, et suur päikesetorm võib hävitada kogu tsivilisatsiooni aluseks oleva tehnoloogia. Täna on Soome meteoroloogid fikseerinud aga uskumatult tugeva magnettormi ja päikesepurske.

Reaalne on paratamatus, et inimene ei saa looduse vastu. Päikesetorm on oht, milleks inimkonnal on pea võimatu valmistuda. USA rahvuslik aeronautika- ja kosmoseagentuur NASA on juba varasemalt hoiatanud, et suur päikesetorm võib hävitada kogu tsivilisatsiooni aluseks oleva tehnoloogia. Täna ja eile on Soome meteoroloogid fikseerinud aga uskumatult tugeva magnettormi ja päikesepurske.

Auroras Now on Soome Meteoroloogia Instituudi loodud veebilehekülg, kes hoiab Soomes silma peal virmalistel ja kosmoses toimuval. Tavapäraselt hakkab Auroras Now saatma automaatraporteid registreerunud kasutajatele, kui magnettormi ühikud on üle 40. Paari aasta jooksul on paar korda nähtud 150-190 ühikut. Tänane päikesepurse näitas aga hoopis ulmelisemat tulemust – lausa 1780-1999 ühikut

1989. aastal lõi päikesetorm Quebeci hüdroelektrijaama lausa rivist välja, kuid hetkel teateid päikesetormi kahjustustest veel teada ei ole.

Loe täpsemalt hetkeolukorrast Auroras Now lehelt SIIN.

Allikas: Auroras Now