SPOT: SPORDIKLUBI NEILE, kes ei armasta joosta ega kangi tõsta. VÕIDA PÄÄSMEID!

SPOT: SPORDIKLUBI NEILE, kes ei armasta joosta ega kangi tõsta. VÕIDA PÄÄSMEID!

Kui sulle ei meeldi joosta, jõusaalis käia ega mõnes tüüpilise spordiklubi rühmatreeningus kaasa lüüa, siis ära kurvasta. Leidub ka selliseid trenne ja spordialasid, mis on 100% fun ja põletavad samal ajal kaloreid nii, mis mühiseb. 

Tallinna külje all asuva uue elamusspordikeskuse Spot rühmatrennid tekitavad lausa sõltuvust, sest lisaks korralikule füüsilisele koormusele arendavad ka sinu osavust. Kuigi Spotis trenni tehes võid kohata treenimas ka oma ala tipptegijad ekstreempordis, ei ole see koht mõeldud sugugi ainult tippsportlastele. Rühmatreeningud sobivad ideaalselt igas vanuses naistele ja meestele ning valida saab nii batuuditrenni, parkour‘i, tricking‘u kui sportvõimlemise vahel ning trenni minnes võid olla ka alles algaja. Buduaari toimetajad Liisa ja Joanna, kes igapäevaselt spordiga ei tegele, osalesid Spoti treeningutes ning veendusid, et sport võib olla tõeliselt lõbus ja vaheldusrikas. 

Buduaari ilu- ja moetoimetaja Liisa:

Tegu on väga põneva ja võimalusterohke vaba aja veetmise kohaga, kus aeg möödub märkamatult ja sport ei tundu pingutuse, vaid lõbusa mänguna. Kui näiteks jooksmine ei ole sinu lemmikspordiala, siis batuudil hüppamine on ideaalne alternatiiv, kuna mõju on põhimõtteliselt sama. Spotis leidis aset minu
elu esimene batuuditrenn ning võin öelda, et enne seda kogemust arvasin ma, et tegu on väga lihtsa alaga, kuid tegelikkuses on kõik palju detailsem. Arenemisvõimalused ja sihtpunkt, mille poole püüelda, on suured. Vastavalt treeneri juhistele muutus iga etapp järjest keerulisemaks ja põnevamaks. Selle kogemuse näol oli tegu väga lõbusa väljakutsega ning järgmisel päeval andsid ka lihased endast veidikene märku – järelikult trenn mõjus!

 

Ajakirja Buduaar Teen tegevtoimetaja Joanna:

Spot osutus minu jaoks üllatuseks. Olen alati arvanud, et batuudid ongi lihtsalt batuudid, aga võta näpust – ei ole! Batuutidel saab tõsist trenni teha ning Spotis on nii palju lahedaid trenne ja vaba aja veetmise võimalusi. Proovisin Rob Andersoni batuuditrenni, kes on oma ala tõeline fanatt ja sealjuures ka maailmameister. Paarikümne minutiga õpetati mulle selgeks batuuditamise ABC ja sain kiljumiste saatel proovida ka oma päris esimest salto-katsetust. Tõelist adrenaliini andis võimalus hüpata poroloonkuubikute vanni viie meetri kõrguselt. Lisaks nägin pealt sportvõimlemist ning tricking‘ut, mida tahaksin kindlasti järgmisel korral proovida. Spot on ideaalne koht sünnipäevade pidamiseks, sealjuures ka rulatamiseks või rattaga trikitamiseks. Lõbu jätkub ikka sületäiega! Oi, kui palju nalja, kiljumist ja aeg lendas sõna otseses mõttes linnutiivul!

 

Milliseid erinevaid trenne saab SPOTis teha?

Parkour on sportlik harrastus, mis seisneb võimalikult otseses, sujuvas ja kiires liikumises (hüpped, ronimine jm) mistahes maastikul erinevaid takistusi ületades. Parkour on võimalikult kiire ning efektiivne liikumine ning freerun teeb selle ilusamaks, lisades sinna trikke, nagu näiteks saltod.
 Selles trennis arendatakse koordinatsiooni, jõuvastupidavust, painduvust ja õhutaju läbi erinevate harjutuste. Kuna parkour‘i harrastatakse linnatingimustes, kus on erinevad takistused (pingid, käsipuud, seinad jne), ehitatakse ka trennis sarnaseid takistusi ning proovitakse tehniliselt õigesti ja kõige kiiremal viisil nendest üle saada, lisades omapärast stiili ja kasutades oma loovust. 

Tricking (Martial Arts Tricking) on spordiala, mis kujutab endast kombinatsiooni võitluskunsti liigutustest, akrobaatikast, capoeira‘st, breiktantsust ja teistest spordidistsipliinidest, moodustades tähelepanuväärset segu rotatsioonidest erinevatel tasapindadel.
 Selles trennis arendatakse koordinatsiooni, jõuvastupidavust, painduvust ja õhutaju läbi erinevate harjutuste loetletud aladelt. 
Kuna ala on mitmekülgne, kasutatakse trennides ka spetsiaalset varustust. 

Sportvõimlemine on rühmatrenn, kus saavad osaleda nii lapsed kui täiskasvanud. Täiskasvanute (alates 14 a) trennis keskendutakse peamiselt jõuvastupidavuse, painduvuse, koordinatsiooni ning õhutaju arendamisele läbi erinevate akrobaatikateemaliste harjutuste. Lihashoolduse ning painduvuse arendamiseks tehakse ka venitus- ning lõdvestusharjutusi. Laste (7-13 a) trennis lähenetakse sportvõimlemisele mängulisemalt ning arendatakse liikumisvõimeid, koordinatsiooni ning teostatakse üldfüüsilist ettevalmistust tõsisemaks treeninguks. Õpitakse võimlemiselemente akrobaatikapõrandal, trampoliinil ning akrobaatikarajal. Prioriteediks on ka painduvuse ning liigeste liikuvuse suurendamine. 

Tõukerattakool. See on lõbus trenn nii noortele kui vanadele, algajatele kui ka edasijõudnud tõukeratturitele. Esimesed trennid toimuvad tänavasõidu sektsioonis ning tulevikus kasutatakse Spoti erinevaid sektoreid vastavalt vajadusele. Treeninguid viib teiste seas läbi Mikael Parman

Batuuditrenn sobib ideaalselt igale naisele, sest rõhk on kerelihaste treenimisel ja venitusharjutustel ning see trenn põletab sama palju kaloreid kui jooksmine. Treeneriks on Rob Anderson, kelle käe all võib ka algaja batuuditrennis käija peagi saltosid tegema hakata. Batuuditrenn on ideaalne neile, kelle jaoks jooksmine, jõusaal või tüüpilised spordiklubi rühmatreeningud tunduvad igavad. 

Kirjuta kommentaariks (lisades oma e-maili või logides kasutajana sisse), millist trenni tahaksid sina proovida. Kõikide soovijate vahel loosime 22.04 välja kolm lugejat, kes saavad koos ühe kaaslasega minna tasuta tema poolt soovitud proovitrenni SPOTis!

VÕITJAD SELGUNUD!

Kasutajad, kes saavad endale ja oma kaaslasele proovitrenni Spotis on:

MerkaMersu555

moya

MonkeyAndRum

Palju õnne võitjatele!

Auhinna kätte saamiseks kirjutage meilile joanna@buduaar.ee!