STEREOTÜÜPIDE VASTU – multitasking Juhan Krull

Populaarsete stereotüüpide järgi on naised paremad multitasker’id kui mehed. Kiire Google’i otsing suunab meid paljudesse ajakirjandusartiklitesse, milles väidetakse naissoo eelist. Möödunud aastal koostatud uuringust selgus aga, et tegelikkuses on asjalood hoopis teisiti –  mehed ja naised on siinkohal tasavägised, osates sooritada võrdväärselt hästi või halvasti mitut asja korraga.

Juhan Krull on ehe näide sellest, kuidas meesterahvas on multitask’imise meister, korjates läbi elu kokku vajalikud kogemused ning voolides sellest sobiva ameti. Buduaarile ei jäänud šarmikas mees märkamata ning asusime uurima, kuidas on nii, et 28-aastane Juhan on korraga õhtujuht, pulmaisa, ilmateadustaja, toimetaja ja hobikorras modellgi?

Juhan, kes sa oled, kust sa tuled?

Mina olen Juhan Krull, põline Tallinna noormees. Juhin õhtut, mängin pulmaisa, loen ilmateadet ja kirjutan uudiseid. Alustasin kunagi Solarise kinos teenindajana, sealt liikusin edasi reklaamimüügi projektijuhiks, edasi samm edasi ürituste korraldajaks ja õhtujuhiks kuni lõpuks jäin kindlaks ja paigale oma firmas, kus keskendun ainult õhtujuhtimisele. Tänu õhtujuhtimistele jäin ilmselt silma ka televisioonile ning tegelen nüüd TV3-s ilma lugemisega. Aeg-ajalt teen lugusid ka Seitsmestele uudistele. 

Kuidas sattusid selleni, mida praegu teed? 

Tegelesin juba põhikoolis sarnaste asjadega – elava loomuga olen alati olnud. Toona ei osanud arvata, et õhtujuhi elukutse olemas on. Kinos töötades avastasin oma tõelise kire ehk õhtujuhtimise. Pidin töökirjelduse järgi vaid sündmusi korraldama, ent keegi pidi neid ka läbi viima. Peagi ütlesin endale: „Aitab Juhan, nüüd on aeg hakata päris oma asja ajama!“

Mis on kõige rahuldust pakkuvam sinu töö juures? Mis kõige frustreerivam?

Õhtujuhina on rahuldust pakkuv, kui publikul on lõbus ja saab ka nalja. Hea on, kui külalised saavad pärast pidu öelda: „See oli siiani meie parim pidu!“ Mõnikord juhtub, et külaline tarbib liigselt palju alkoholi, mille tõttu ta peost põhimõtteliselt ilma jääb, kuna ära kustub – sellest on kahju. Aga eks mul ole ka nendele omad nipid…

Millest oled pidanud oma töö juures võitu saama?

Hirmust esineda suurel laval suure publiku ees. Seda kõike oli vaja lihtsalt läbi kogeda ning kogemustest õppida. Mida rohkem sündmuseid läbi viisin, seda enesekindlamalt hakkasin ka ennast tundma.

Räägi meile mõnda ägedat/vaimukat seika, mida oled kogenud?

Millegipärast meenuvad mulle kohe igasugused sündmused, mis on suunatud naistele. Seal on ikka juhtunud mitmeid äpardusi, näiteks kui koostööpartnereid ette loen. Mõne brändi nime on mul mehena olnud keeruline hääldada. Naised saavad alati naerda, sest nemad teavad alati, kuidas on õige nimi. Alati on huvitav, kui pean reklaamima toodet nagu näiteks erinevaid „massaažiseadmeid,“ mis tegelikult on vibraatorid. Sellega kaasnevad alati „ihihi“ ja „ahahha!“ Samas on Eesti naised julged ega häbene midagi, pigem häbenen mina seal nende ees. Mõelge ise, mees peab rääkima vibraatorist ligi saja naise ees! 

Mida peab klient teadma õhtujuhti otsides?

Klient peaks kindlasti arvestama eelarvega. Mõni ütleb kohe ära, et üle 300 euro õhtujuhi eest ei maksa, aga kui programm kestab kuus tundi, siis sellise hinnaga häid õhtujuhte ei leia. Soovitan kindlasti tuttavatelt uurida, kes neile on silma jäänud. Peamine on kuulata oma sisetunnet! Mõni paneb kohe ühe konkreetse õhtujuhi „lukku,“ teine aga kohtub 3–4 erineva õhtujuhiga, enne kui õige leiab.

Kas on kedagi, kellele alt üles vaatad?

Oi, andekaid inimesi on palju, keda ma väga hindan ja austan! Ühena nimetaksin Marko Reikopit. Paljud kindlasti nõustuvad minuga, et see mees on oma alal tohutult andekas – ta on tema ise, siiras ja otsekohene, ega karda midagi küsimata jätta. Plussiks on huumorisoon ja asjaolu, kuidas tal jutt alati jookseb ja ta igasugustest olukordadest välja tuleb.

Kui sa ei peaks magama, millele kulutaksid oma uneaega?

Ilmselt võtaksin kätte mitmed poolikud projektid ja tegeleksin nendega. Selle arvelt pühendaksin rohkem aega ka oma lähedastele ja iseendale. 

Milline oleks su esimene küsimus pärast ärkamist saja-aastasest külmutamisest?

„Kuule, kas sul süüa on midagi? Kõht on kuidagi jube tühi!“

Mis on olnud parim eluline nõuanne, mida oled kuulnud?

Ela hetkes!

Kumb oli enne, kas kana või muna?

Olen seda küsimust nii kaua oodanud! MUNA. Evolutsioonist rääkides olid ju enne linde kahepaiksed, kes munesid. Aegu edasi jõudis evolutsioon nii kaugele, et arenes välja kodukana, mis kuulub lindude klassi. Seda vastust te ei eeldanud, ega?!

Mis teeb naise ilusaks?

Enesekindlus ja sära. Ole see, kes sa päriselt oled!

Mis on parim ja halvim meheks olemise juures?

Julgen öelda, et mehena on üks tore asi, et me saame püsti pissil käia. Halvim on jällegi see, kui lased kogemata prill-laua täis.

Kas on midagi, mida soovid Buduaari lugejatega jagada? 

Alati on julge pealehakkamine pool võitu – olen ise elav näide ja soovitan teistelegi! Treenige oma esimese sammu lihast ja tehke seda, mis teile meeldib. Uus aasta, uued algused!

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar jaanuar – veebruar 2019.