SUPERSTAARISAATES OSALENUD MADIS kirjutas eneseabiraamatu

Kogu Eestimaa elas veebruarikuus kaasa telesarjas “Eesti otsib superstaari” osalenud 25-aastasele Rakverest pärit Madis Markile. Madis suutis oma inspireeriva ellusuhtumisega vallutada nii žürii kui ka publiku südame, kuid kollast kaarti tal siiski saada ei õnnestunud. Küsisime Madiselt, kas Superstaarisaates osalemine muutis kuidagimoodi ka tema elu ning millega ta vahepeal tegelnud on. 

“Kindlasti oli see mulle väga oluline sündmus ja koguni võit, sest ma tõestasin endale, mida olen võimeline korda saatma, kui ma astun hirmudele vastu ja avan ennast maailmale. Sõbrad ja lähedased olid minu üle väga uhked, kuid kõige rohkem nautisin kirju inimestelt, keda ma ei tunne, sest see on hämmastav, kui paljusid on võimalik televisiooni vahendusel innustada ning inspireerida. Ma arvan, et minu enda silmade avanemine ja inimeste südamete puudutamine olidki kõige suuremad võidud. Edaspidi on julgust, et suuremaidki samme ette võtta. Üks minu suurimatest unistustest on seista laval ja laulda kui täht, ja nüüd olen vaimusilmas sellele veelgi lähemal,” räägib Madis. 

Ta tunnistab, et kui ta saaks ajas tagasi minna ja kõik uuesti teha, siis saatesse läheks ta igal juhul, kuid ta ei usu, et esimest korda kuidagi muudaks. “Ma olen muidugi mõelnud, mida kõike ma veel suudaksin inimestele näidata, aga igal asjal on oma aeg. Ma arvan, et seekord läks kõik nii nagu minema pidi. Ma ei saanud sellise laulu ja stiiliga küll järgmisesse vooru, kuid ma laulsin eesti keeles laulu, millel on sügavust ja ilu. Ma jäin enda vastu ausaks ja andsin oma parima. Alles paar kuud hiljem avastasin paar võimsat ja positiivset Robbie Williamsi poplaulu, mida ma isegi tulevas saates esitaks, aga elame-näeme. Seekord käisin ma tundmatut vett maitsmas, järgmine kord olen ma päriselt valmis.”

Oma suurimaks saavutuseks pärast superstaarisaadet peab Madis oma värske eneseabiraamatu esitlust ja väljaandmist. “See kannab pealkirja “Valu kingitus” ning räägib põhjalikult minu elust ja kõikidest õppetundidest, mis on aidanud mul praegusesse punkti jõuda. See on lugu sellest, kui võimas ja elumuutev võib tegelikult olla piinarikas valu, kui see vastu võtta ja sellega sõbraks saada. Seda raamatut kirjutasin umbes kaks aastat ja blogimine oli seejuures oluliseks käivitajaks, sest see õpetas mulle, milline väärtus on oma mõtete väljendamisel ja jagamisel. Mulle meeldib elada tähendusrikast elu, ja lõpuks ma tundsin rahuldust, et suutsin midagi tõeliselt olulist luua. Aga kindlasti ei jää see minu viimaseks raamatuks!

Juulikuus käisin ka High on Life tantrafestivalil, mis oli kahtlemata üks minu elu lemmikumaid üritusi, sest see tuletas mulle meelde, kes ma sisimas olen. See on suurepärane koht hirmude ületamiseks ja enda mehelikkuse (või naiselikkuse) avastamiseks. Sügavam inimlik lähedus ja ausalt asjadest rääkimine muidugi peletab paljusid eemale, aga seda me ju sisimas otsimegi! Minu jaoks on sellised üritused sageli emotsionaalsed olnud, sest ma olen taas kord mingile valupunktile otsa pidanud vaatama, aga kokkuvõttes on see alati tervendav olnud. Eriti mõnus oli iga päev saunatamas ja ujumas käia (mida varasemas elus tegin väga harva, sest kartsin oma jalgu näidata), aga samuti oli mul hea meel näha kasvavat enesekindlust naistega suhtlemisel.”

Kuidas on Madisel aga lood armastusega? Kas noormees on leidnud enda kõrvale selle ühe ja ainsa? “See on väga armas lootus, kuid armastus tuleb siis, kui inimene on valmis! Muidugi olen seda terve elu igatsenud, kuid samas on sügavamaks muutunud ka rahutunne, et kiiret ei ole kuhugi ning… olulised asjad kõigepealt. Kogemused naistega on mulle õpetanud, kui tähtis on olla kontaktis iseenda ja oma missiooniga. Olen tundnud suurt huvi teemade vastu, kuidas olla atraktiivne ja enesekindel mees, et naistega rohkem keemiat oleks, kuid ausalt tunnistades on see oluline eelkõige minu pärast. Ma südamest tahan avastada ennast ja oma maksimaalset potentsiaali, ületada suurimaid hirme, elada seda imelist elu kogu kirega ja luua siin maailmas midagi erakordset. Seega olen suvel võtnud aja maha ja keskendunud taas kord iseendale, et väekalt ja vapralt oma unistuste suunas jätkata. Ja ma olen kindel, et ühel hetkel (ning üsna varsti) ilmub minu kõrvale ka Naine, sest siis olen ma selleks valmis. 

Kusjuures tantrafestivalil toimus võimas meeste ring, kus iga mees sai kõva häälega hõigata, mida ta naise jaoks saab teha, ja milline on tema ideaalne naine. Minu laused olid: “I can face my most frightening fears and demons to be the man she really needs. She is a powerful goddess who came here to heal the planet, and we share this mission together.”