SÜÜDIMATULT TEGUTSEV raamatupidaja Annika Urm jäi Pressinõukogus kaotajaks

16 kommentaari
SÜÜDIMATULT TEGUTSEV raamatupidaja Annika Urm jäi Pressinõukogus kaotajaks

Möödunud aasta 29.novembril Radari saates kuulsaks saanud valelik raamatupidaja Annika Urm, kes on ohvreid leidnud nii Eestis kui Hispaanias, väitis peale kõmulist telesaadet, et tema kohta saates räägitu ei vastanud tõele. Naine kaebas nii telesaate Radar kui Elu24 portaali Pressinõukogusse. 26.01 vaadati Urmi kaebus läbi ning jäeti rahuldamata, sest EAL-i Pressinõukogu meelest pole bravuurika proua mainet kahjustatud.

Möödunud aasta 29. novembril Radari saates kuulsaks saanud valelik raamatupidaja Annika Urm, kes on ohvreid leidnud nii Eestis kui Hispaanias, väitis nii saates kui peale saadet oma avalikes internetipostitustes, et tema kohta räägitu ei vastanud tõele. Naine kaebas Pressinõukogusse nii telesaate Radar kui Elu24 portaali, kus temast lugu ilmus. 26. jaanuaril vaadati Urmi kaebus läbi ning jäeti rahuldamata, sest EAL-i Pressinõukogu meelest pole bravuurika proua mainet kahjustatud ning allikate jutt on tõendatud.

Hispaanias Marbellas glamuurse eluga tuntust kogunud ja avalikku tähelepanu armastava raamatupidaja Annika Urmi sõnul avaldati tema kohta telesaates “Radar” laimavat ja valeinfot. Samal ajal, kui Pressinõukogu menetles Urmi enda kaebust, tegeles naine nende inimeste laimamisega, kes julgesid tema tegudest avalikult rääkida. Annika Urm levitas Facebookis ja temale kuuluval i-Marbella.com veebilehel laimavaid ja solvavaid väiteid telesaates üles astunud Buduaari omaniku Marge Tava ning Marbellas elavate eestlannade ning Urmi endiste töötajate Triin ja Tene Sommeri kohta. Advokaatide märgukirjad andsid ebaadekvaatselt käituvale raamatupidajale vaid hoogu juurde ning ta on avalikult ähvardanud, et jätkab laimavate postituste tegemist ka edaspidi.

Jaanuari lõpus saatis Annika Urm pressikanalitele masskirja, kus seisis (toim. parandamata kujul) järgmine info: “Ma olen juba 9 aastat juhtinud ja teinud teie tööd Hispaanias veebilehes i-marbella.com peatoimetajana. Minul on päris palju infot kõige kohta mis toiumub Marbellas. Ma olen koos Marge Rahuga üles töötanid Buduaar Meedia, mis on ilmselt paljudele pinnuks silmis. Ja ettevõtjana tundnud kõike omal nahal. Mul on lugu koos kirjalike tõenditega, mis tegelikult on toimunud nii Marge Rahuga kui ka Marbellas ööklubides ja Eesti inimestega, kes kui palju on investeerinud ja kõrbenud, samuti kõigi maailma kuulsustega, kes Marbellas on käinud…” Lisaks pakkus Annika Urm, et võib Eesti meediale pajatada ka eestlannadest (toim. sh välja toodud nimed), kes Marbellas elavad ja tema sõnul rikast meest otsivad. Kirja lõppu lisas ta lubaduse, et laimavate lugude postitamine jätkub, kuna väidetavat materjali pidi tal olema väga palju. 

Pressinõukogu vaatas 26.01 üle Annika Urmi kaebuse ning asjasse puutuvad materjalid ja sellele tuginevalt leidis, et telesaade Radar ja Elu24 uudisteportaal pole alusetult Annika Urmi mainet kahjustanud. Pressinõukogu hinnangul puudus Radari toimetusel alus kahelda info tõesuses ja allikate usaldusväärsuses. Annika Urmile oli antud võimalus kõiki tema kohta esitatud süüdistusi kommenteerida ning Annika Urmi seisukohad leidsid saates kajastamist.

Kunagise maksuametniku ja Buduaar Meedia OÜ endise raamatupidaja Annika Urmi vastu algatas prokuratuur 2012. aasta jooksul kaks kriminaalasja seoses tema poolt suures ulatuses omastatud rahaga ning seoses dokumentide võltsimisega. Kaks aastat hiljem lõpetati kriminaalasjad Annika Urmi vastu, kuna Buduaar Meedia OÜ juhatuse liige Marge Tava tegi vastavasisulise avalduse kriminaalasja kokkuleppemenetluse korras lõpetamiseks. Kokkuleppemenetlus ei tähenda siiski süükoosseisu puudumist, vaid märgib asjaolu, et kannataja ja kahju tekitaja jõudsid lahenduse osas omavahel kokkuleppele.

Vaata kõnealust saatelõiku kurikuulsast raamatupidajast allpool.