SUUR OSA EESTI inimestest elab palgapäevast palgapäevani

Iga kümnes inimene Eestis peab oma rahalist seisu halvaks ning rohkem kui pooled ei planeeri oma rahaasju pikemalt kui palgapäevast palgapäevani. Seda, et olukord läheb paremaks, usub kolmandik inimesi, vahendavad Seitsmesed uudised. 

Eestis on umbes 80 000 peret, kellel puuduvad igasugused säästud. Kuigi küsitlustulemused lähevad iga aasta paremaks, siis endiselt peab umbes 10 protsenti inimesi oma majanduslikku heaolu üsna või väga halvaks. 

“!0 protsenti on selliseid, kes ütlevad, et üsna halvasti või väga halvasti tulevad toime. Kindlasti on ka sellised omad eripärad – Lõuna-Eestis on neid oluliselt rohkem ja võibolla ka just vanemaealiste hulgas. Pensionäride seas on seda rahulolematust kõige enam,” sõnas Kantar Emo ärisuunajuht Aivar Voog.

See peegeldub ka säästmisvõimes. Paljudel ei ole mingeid sääste ning perekulude planeerimine käib palgapäevast palgapäevani. 

“Kui palgapäevani raha ei jätku, eks siis kasutatakse erinevaid finantseerimisvõimalusi ja kõige kiiremaid ja kallimaid lahendusi, mis pikemas perspektiivis tekitavad rohkem probleeme,” lisas Voog. 

Vaata täispikka lugu siit