Reklaam sulgub sekundi pärast

SUVEMODELLILE KUULUB SUP ehk aerusurfilaua varustus!

Juba üheksa aastat on Buduaar igal suvel kõige säravamad ja julgemad naised Eestist üles leidnud. Alustame kaunitaride otsingutega meie veebis Summer Model erilehel, kuhu on kandidaadid, kelles leidub modellihing, oma modellikonto loonud. Finaalüritusele oleme kutsunud sadade hulgast kümme, et välja selgita erinevaid modellioskusi nõudvate voorude parimad, kuid ka peavõitja, kellele anname üle tiitli ja rikkaliku auhinnafondi. 

Selle suve tiitliga Balbiino: Buduaar Summer Model 2018 kaasneb palju väärtuslikke auhindu ning üks neist on viimaste suvede trendikaim spordi- ja vaba aja veetmise vahend SUP-laud. Kingituse on välja pannud lahke Baltic Cruisers ettevõte ja tegemist on SUPi ehk aerusurfilaua varustuse komplektiga ligi 800 euro väärtuses. 

Suppamise osas tekkinud küsimustele palusime vastuseid igapäevaselt aerusurfilaudade müügiga tegeleva Baltic Cruises esindajalt Olle Uussaarelt

Viimastel suvedel näeb erinevatel veekogudel palju SUPilauaga nii mõnusalt kulgevaid inimesi. Miks see nii populaarseks on saanud?

Jah, tõsi ta on, et viimastel aastatel on nii-öelda aerusurfilauad ka Maarjamaal jõudsalt populaarsust kogunud ning seda just tänu sellele, et turule on ilmunud täispuhutavad lauad, mida on ääretult mugav endaga kaasa võtta mistahes veekogu äärde, samas tänapäeva moodsas ühiskonnas ka õdusalt väiksesse üürikorterisse seinakappi kenasti ära mahutada. Kokkupakitud kujul on SUPilaud keskmise reisikohvri suurune ning enamasti on temaga kaasas ka sobiv seljakott koos ratastega, mida saab kõvemal pinnasel järgi lohistada või metsarajal seljakotina selga tõmmata. Sinna kotti mahub ka aer, pump, turvapael ja remondikomplekt. Enamasti on kotis vaba ruumi ka ujumisriiete või päästevesti jaoks.

Kogu see kotitäis varustust kaalub 10 kg ringis koos lauaga. Siinkohal soovitaks tähelepanu pöörata kogukaalule. Nimelt pahatihti tuuakse välja vaid laua kaal, kuid hea aer kaalub 3 korda vähem kui "odav" aer. Kõik meie pakutavad D7 lauad sisaldavad komplektis süsinikkiust aeru, mille kaal on vaid umbes 650 grammi. Metallist aer aga võib kaaluda ligi paar kilo ning koheselt kaob nii-öelda laua enda kaalueelis. 

Kuidas lauda sõiduks ette valmistada? Kui lihtne see on?

Sõiduks ettevalmistamine on ääretult lihtne ja sellega peaks hakkama saama igaüks. Kõige suurem väljakutse on ilmselt mehaanilise pumbaga laua täis pumpamine. Korralikku lauda pumbatav surve on 1,5-1,7 baari ja selle rõhu saavutamiseks saab pumpamisega otsaesise märjaks. Selleks on muidugi olemas ka lisavarustusena pakutav elektriline pump, mis on enamasti asendamatuks abimeheks pereisale, kes pahatihti peab kogu pere laevastiku täis pumpama. Ja olgem ausad - on meeletu vahe reaalselt vee peal lauda kasutades, kas sees on rõhk 1 baar või 1,5 baari. Siinkohal pean kohuseks taas kord märkida, et kui olete ostmas lauda, siis jälgige hoolega lubatud maksimaalset rõhku. Paljudel laudadel jääb lubatud maksimaalne rõhk alla 20 PSI ehk alla 1,3 baari ja need on üsna "vedelad" ning seetõttu on nendega sõitmine ka üsna suur väljakutse.

Aga hea varustusega kvaliteetset lauda kasutada on lihtne ja kogetav elamus seda igati väärt!

Millistel veekogudel supata saab?

Põhimõtteliselt selleks, et aerusurfilauaga sõita, peaks olema veekogul sügavust vähemalt 30-40 cm. Muidu kipute aeruga põhja puutuma ja see võib tasakaalu paigast ajada. Seega põhimõtteliselt võib sõita kõikidel veekogudel. Küll aga peab kindlasti järgima veekogudele kehtestatud piiranguid. Mõnel rabajärvel näiteks ei tohi liikuda lindude pesitsusega seonduvalt ning suurtel veekogudel võite te sattuda laevateele. Ehk kindlasti tasub teha enne väike kodutöö ega juhuslikult ei ole kehtestatud antud veekogule mingisugust piirangut. Kui satute laevatatavale veekogule, siis tuleb arvestada rahvusvahelise laevakokkupõrgete vältimise eeskirjadega. See tähendab, et nagu tänavale tulles täidate te igapäevaselt liiklusreegleid, tuleb eelpool mainitud reeglitest kinni pidada laevatatavatel veekogudel. 

Milline on õige SUPitehnika? 

Seda on kirjasõnas keeruline lahti selgitada, milline oleks just parasjagu antud oludes parim tehnika, kuid kõikvõimas Youtube on siinkohal asendamatu abimees. Siledal veel või lainetuses, suures või väikeses lainetuses, allatuult ja pärituult, vastuvoolu ja allavoolu jne. Igal pool võiks viljeleda ju mingit tehnikat (muigab - toim). Samas võiksime ju SUPilauda võrrelda jalgrattaga ja kui nüüd küsida, milline on õige tehnika, siis olgem ausad - 90% meist sõidab rattaga rattaga sõitmise pärast. Ja see 10%, kes valdab tehnikat, käib pigem võistlemas. Seega siinkohal ütleksin, et nautige pigem ümbritsevat loodust ja valige selline liikumisviis, mis tundub just teile kõige mugavam, tundmata muret selle üle, kas ma valdan õiget tehnikat või mitte. Kui aga ühel hetkel jääb sellest väheks, siis võib hakata tehnikaid lihvima. 

Kas SUPilauaga saab ka mitu inimest korraga sõita?

Ennekõike on aerusurfilaud mõeldud ühele inimesele. Küll aga saab suuremale ja stabiilsemale lauale panna ka näiteks lapse või elukaaslase nina peale istuma, kuid see pärsib olulisel määral liikumiskiirust ja nõuab tiimitööd tasakaalu osas. Ütleme nii, et sõitma minnes peaks ikkagi igaüks võtma oma laua, kuid kui on vaja sõber viia jõe teisele kaldale, siis sellega saab laud kindlasti hakkama. Pigem on küsimus selles, kas te mõlemad kuiva nahaga ka vastaskaldale jõuate.

Kui suppamine on ka sinu suveplaanides, siis on sul mitmeid võimalusi: 

*Võta osa suvemodelli konkursist ja võida ta endale tiitliga "Balbiino: Buduaar Summer Model 2018" kaasnev auhind. Osalema pääseb SIIT

*Külasta Baltic Cruisers esindussalongi Tallinnas, Tartus või Haapsalus ja tee oma valik. Supilaudade hinnad algavad 450 eurost. Leia aadressid SIIT 

*Leia endale seltskond, kes on juba soetanud endale selle äärmiselt mõnusa veepealse liikumisvahendi.