SUVEPEALINNAS PUHUVAD värsked tuuled

Pärnu ajalooline Wasa hotell on kahtlemata paljudele tuttav. Aastal 1938 avatud hoonet võiks koguni pidada Pärnu kuurordi omalaadi sümboliks. Rootsist suvitajaid toonud laeva järgi nime saanud vana ja väärikas hoone saab naabriks nüüd uue spaahotelli, milles saavad ühendatud ajalugu ja moodsale kuurordile iseloomulik liigendatud arhitektuur.

Uus spaahotell  Wasa Resort on projekteeritud seest välja, et külalised tunneksid ennast igal hetkel hästi. Pikkade kõledate koridoride asemel on hubane liigendatud arhitektuur, mis loob koduse keskkonna. Külalisi tervitab butiikhotellile omane hubasus ja sopilisus. Lihtne, selge, kerge, samas luksuslik ja kerge art deco hõnguga sisekujundus osutub tõeliseks disainielamuseks, et silmad saaksid koos vaimuga puhata.

Eri vanuses külalistega, ja eeskätt peredega puhkajatega on arvestatud kõikide teenuste loomisel ning avaratesse hotellitubadesse mahub kogu pere korraga puhkama. Näiteks saab kogu perega minna spaasse, kus leidub lõõgastavaid hoolitsusi igas vanuses külalistele. Samuti oodatakse pere pisemaid nii restorani kui selle terrassile. Kui neil kõhud täis söödud, saavad mudilased mõnusalt aega veeta lastetoas.

Pärnust on saanud Eesti spaapealinn ja oma spaade rohkuse üle on igati põhjust uhkust tunda. Linnast leiab paljude atraktsioonidega, eeskätt lastele meeldivaid suuri veekeskusi, aga ka erinevaid saunakeskusi. Wasa Resort hotelli vee- ja saunaala eristub oma valgusküllasuse ja lõõgastava atmosfääriga, kus on mõnus puhata suurtel ja väikestel. Kolmest saunast üks on viidud basseiniala keskele ja annab tänu klaasseintele võimaluse nautida ka sanaariumis istudes ümbritsevat rohelust. Nimelt piirneb kogu veeala kolmest küljest klaasseinaga, läbi mille saab nautida ümbritsevat pargiala või lõdvestuda terrassil linnulaulu kuulates. Rahulikus keskkonnas on mõnus olla, et aeg maha võtta ja muremõtted unustada.

Lisaks tavalisest avaramatele hotellitubadele ootavad külalisi privaatsust pakkuvad apartemendid ning suur suletud pargiala, kus lapsed saavad turvaliselt ringi joosta. See teeb Wasa Resortist turvalise valiku peredele ja muretu mängukoha lastele. Hotellitubade hinnas on bufeehommikusöök, mida pakutakse hubases restoranis. Külaliste kasutuses on bassein ja saunad, föön, sussid ning hommikumantlid. Külaliskorterid asuvad hotelli kõrval, pakkudes neljatärni mugavusi. Valikus on ühe- ja kahetoalised apartemendid, mille mõnusal terrassil mööduvad meeleolukalt päikeselised päevad ja sumedad suveõhtud. Apartment on sobivaks peatuskohaks ka lemmikloomaga reisijatele, sest kõik neljajalgsed sõbrad on seal teretulnud.

Lisaks peredele sobib Wasa Resort imehästi ka seltskondadele. Ühise ajaveetmise raames saavad sõbrad või kolleegid suunduda näiteks üheaegselt hoolitsusse ja nautida samal ajal turgutavaid kokteile ja üksteise seltskonda. Kahtlemata on puhkuse oluliseks osaks söök, seetõttu panustatakse köögipoolel nii toiduelamuse loomisesse kui ka tervislikkusesse. Kiireks einestamiseks sobib spaahotelli lobby baar. À la carte restoran pakub esmaklassilist lõuna- või õhtusööki ja mahutab kuni 100 külalist. Küllap kujuneb avara terrassiga restoran populaarseks kohtumispaigaks mitte ainult hotellis ööbijatele, vaid ka teistele linnakülalistele. Siseruumides olesklemist on mugav kombineerida rannapuhkusega – Wasa Resort on ümbritsetud parkide ja sportimiseks sobivate jalgteedega ning Maarjamaa kauneimasse supelranda on kõigest 300 meetrit! 

 

Suvituse 14, Pärnu

Tel. (+372) 445 0700

[email protected]

www.wasahotels.ee


Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar mai-juuni 2019.