TÄIENDATUD! Erki kiri: miks ma oma lapse ema maha jätsin

Buduaarile kirjutas mõni aeg tagasi üks tavaline keskklassist pärit Eesti noormees, kelle sooviks oli oma lugu südamelt ära saada. Erki (nimi muudetud) kiri ajab kindlasti paljud naised ka vihale, ent tema eesmärgiks on aidata naistel aru saada, kuidas mehed mõtlevad ja mis on need asjad, mida nad absoluutselt ei salli ehk siis, mis võivad suhtele hävitavalt mõjuda.


Buduaarile kirjutas mõni aeg tagasi üks tavaline keskklassist pärit Eesti noormees, kelle sooviks oli oma lugu südamelt ära saada. Erki (nimi muudetud) kiri ajab kindlasti paljud naised ka vihale, ent tema eesmärgiks on aidata naistel aru saada, kuidas mehed mõtlevad ja mis on need asjad, mida nad absoluutselt ei salli ehk siis asjad, mis võivad suhtele hävitavalt mõjuda.

Erki kirjale saatis vastuse kahe lapse ema! Loe selle naise arvamust siin.

Tegu on 30ndates eluaastates noormehega, kes elas oma naisega koos üle kümne aasta, kuid abieluni ei jõudnud. Neil on ka ühine laps, kes läheb järgmisel aastal kooli. Erki jättis oma kauaaegse naise eelmise aasta lõpus maha, lapsega kohtub ta nii tihti kui võimalik, ent eksnaisega on läbisaamine üsnagi kehv. Oma otsust mees ei kahetse ja selleks on tal päris mitu põhjust. Petmist selles suhtes väidetavalt ei olnud. 

Erki loodab, et naised saaksid temast aru ning ei teeks oma suhtes samu vigu, nagu tema naine tegi. Need vead tapsid mehe sõnul armastuse.

Miks lõpetas mees suhte naisega, kellega ta aastaid koos elas, keda ta armastas ja kellega ta lapse sai?

1. Vingumine ja virisemine.

Naised, palun proovige end siinkohal tagasi hoida nii, kuidas vähegi suudate. Suhte alguses ei olnud vingumist pea üldse, kuid lapse saamine muutis kõik. Ta näägutas iga asja kallal ja üritas mulle pidevalt selgeks teha, et ma peaksin olema õnnelik, et olen mees ja et ma ei pea sünnitama. Emaks saamine muutis minu eksnaise kohati lausa kibestunud naiseks ja ma ei saanud teda maha rahustada, kui ta vinguda tahtis. See oli kohutav.

Ta näägutas minu kallal täiesti idiootsetel põhjustel – tulin õhtul töölt koju ja olin tee peal sõpradega korraks kokku saanud ja söömas käinud, seega kodus enam süüa ei tahtnud. Siis sain sõimata, et ma peaksin alati kohe peale tööd koju jooksma ja siin sööma. Et kas kodune toit on tõesti nii jube, et seda süüa ei kõlba? Kas sõpradega meeldib mulle rohkem olla, kui oma naisega? Jah, teatud hetkedel ma tõesti tahtsin talle öelda, et sõpradega on parem olla, sest nad ei karju minu peale, ei mossita ega vingu. Oleks naine mulle öelnud, et kallis, tule täna kindlasti otse peale tööd koju, sest mul on sind vaja. Aga ta ei öelnud seda. 

2. Ma tundsin, nagu mind kasutatakse ära, mitte ei armastata.

Taaskord suhte algusaastatel seda ei olnud. Ma tundsin armastust ja kirge, ma nägin seda tema silmis, kuid mingil hetkel ma seda enam ei näinud. Tema pilk oli tavaline ja sageli nägin seal armastuse asemel hoopis midagi kurja või õelat. Ma ei tundnud enam, et ta vajab mind mehena, pigem oli tal mind vaja rahaliselt või kui kodus oli vaja midagi parandada. Kui sain nii-öelda ülesandega hakkama, siis polnud mind enam vaja. Kui mina üritasin ise seda sädet uuesti luua, lähedust tunda ja kontakti püüda, siis sain taas vinguva pilgu, sest meil on nüüd laps ja temal ei ole aega minuga tegelemiseks. Mulle öeldi mitu korda, et ma olen nagu suur laps. Ma lihtsalt ei tundnud enam, et ta tahab mind sellisena, nagu ma olen. Ma tundsin, et ta tahab minu rahakotti ja oskust asju parandada jne.

3. Ta lasi oma keha käest ära

Ei, see, et sa sünnitad lapse, ei tähenda automaatselt, et nüüd on okei, kui sa paksuks jäädki. Rasedusega tulnud lisakilod minu nüüdsel eksnaisel ära ei kadunud ja ta on selles ise süüdi! Naine, kes ajab endale näost sisse seda, mis kätte ulatub ja trennis üldse ei käi, on ise süüdi, kui ta paksuks läheb. Enne lapse saamist käis ta vahepeal ikka trennis ja ta kuidagi lihtsalt oli sale, aga enam mitte. 

Mina, kui mees, ütlen ausalt, et vinguvad naised, kes oma mehest ei hooli ja oma välimuse samuti käest lasevad, jäävad oma mehest varem või hiljem lihtsalt ilma! 

 

Buduaarile Erkilt!