TÄIENDATUD! TRAGÖÖDIA PÄRNUMAAL: 32-aastane mees tappis kaks inimest

pilt: Shutterstock

Politsei- ja Piirivalveamet

Politseinikud pidasid täna öösel Pärnumaal Lääneranna vallas kinni inimesi tulistanud mehe.

Nüüdseks on selge, et tegemist on 32-aastase mehega, kes eile õhtul kella 22 ajal tulistas Lihula lähedal tanklas võõraste inimeste pihta, kellest kaks surid.

Esialgse info kohaselt põhjustas 32-aastane Subaruga sõitnud mees Lihulas tankla juures liiklusõnnetuse, kuid lahkus sündmuskohalt. Teada on, et pärast liiklusõnnetuse paigast lahkumist tulistas ta tankla lähistel mootorratturit, kes suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Tegemist oli 40-aastase meesterahvaga. Samuti avas ta tule ühe auto suunas, milles oli Pärnu politseijaoskonna juhi Üllar Küti sõnul kokku viis inimest – 58-aastane mees, 61-aastane naine ning 5-aastane, 3-aastane ja 9-aastane laps. Autos olnud naine ja mees olid nende laste vanavanemad.

61-aastane naine suri saadud vigastustesse, 5- ja 3-aastane laps on raskes seisundis haiglas. 58-aastane mees lubati täna hommikul kodusele ravile. Autos olnud 9-aastase lapse vaatas kiirabi kohapeal üle, temaga oli kõik korras ja ta anti üle lapsevanemale.

Pärast tulistamist jõudis mees veel piirkonnas ringi liikuda, kuid põgenes hiljem metsatukka. Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles, et politsei reageeris väga suurte jõududega, et relvastatud mees kiiresti kinni pidada. „Piirasime ala ning panime kinni ümberkaudsed teed. Mees avas tule ka politseinike suunas, kuid paarkümmend minutit enne kella ühte öösel pidasime ta selle sama tankla lähedal kinni. Kinnipidamisel mees politseinikele vastupanu ei osutanud,“ ütles Kõplas.

Kõplas lisas, et praegu ei ole teada, miks mees inimesi tulistas. „Me ei tea, mis oli selle mehe tegutsemise ajend, kuid politsei teeb kõik, et see kiiresti välja selgitada,“ sõnas prefekt.

Juhtivprokurör Kristine Tamm selgitas, et kinni peetud mehele esitatakse kahtlustus mõrvas. “Toimunu on kogukonda šokeeriv. Esmaseid uurimistoiminguid viiakse läbi neil minutitel ning teeme omalt poolt kõik, et sündmuste asjaolud võimalikult kiiresti välja selgitada.”

32-aastasel mehel on kehtiv relvaluba.