TALLINNA LASTEAED otsustas aidata geenihaigusega poissi. Tule ka appi!

TALLINNA LASTEAED otsustas aidata geenihaigusega poissi. Tule ka appi!

Jälgides mänguväljakul kõiki neid armsaid ringi jooksvaid väikeseid lapsi ja kuulates nende südantsoojendavaid naerukilkeid, ei oska me mõeldagi, et kõigil ei ole võimalust seal liumäel ronida või teiste lastega samamoodi mudas maadelda. Meie seas on palju pisikesi, kes on juhuse tahtel sattunud mõne raske haiguse ohvriks, mille tagajärjel läheb nende elurada veidi teises suunas kui teistel lastel…

Üks rõõmsameelne Viljandimaa kuldkihar Josten on kahjuks üks neist lastest, kelle vanemad on juba poisi esimesest eluaastast pidanud leppima, et poiss peab jääma ratastooli. Nimelt on Jostenil spinaalne atroofia, mis tähendab, et tema keha arenes 6. elukuuni normaalselt, kuid siis hakkasid motoorsed oskused taanduma. Oma aina süvenevale haigusele vaatamata on poiss pealtnäha üks tavaline rõõmsameelne laps, kellele meeldib ema ja vennaga koos mängida ja ringi uudistada.

Arstide sõnul ei ole Josteni näitajad head ning kuigi poiss on praegu väike ja emal ei ole tema eest hoolitsemisel väga suuri raskusi, kasvab poiss mühinal ja edaspidi läheb aina raskemaks. Jostenil on ka paar aastat vanem vend, keda ema enamasti üksi kasvatab, sest isa peab nädala sees viibima ehitustöö tõttu teises linnas.

Ema sõnul leevendaks noore pere elu kindlasti see, kui nad saaksid elada majas, kus pere saaks ehitada väikesele Jostenile sobilikud tingimused. Pere sissetulek ei võimalda kahjuks kodu ostmiseks laenu võtta, mistõttu on nad sunnitud elama edasi oma väikeses korteris. Emal oleks ääretult hea meel, kui keegi oleks nõus osamaksetena müüma neile maja Viljandi lähedusse, et Josten saaks tulevikus hakata käima Viljandi Paalalinna Gümnaasiumis, kus on head võimalused ratastooliga liikumiseks.

Õnneks on Josteni lugu liigutanud nii mõndagi, sest Tallinna Liivalossi Lasteaed korraldab 25. septembril Josteni toetuseks heategevusliku jooksu, millest saad osa võtta ka sina! Kui tunned, et soovid teha väikese heateo ning veeta ühe vahva pühapäevase lõuna, siis ühine kõigi Josteni sõpradega heategevuslikul jooksul, kus on kohapeal ka Josten ise koos oma perega.

Raja pikkuseks on kaks kilomeetrit, mida saad läbida kas joostes või kõndides. Väiksemad osalejad võivad raja läbimiseks kasutada ka abivahendeid nagu rattaid ja vankrid.

Kui sa ei saa Josteniga sellel päeval ühineda, kuid sooviksid teda siiski toetada uue kodu soetamisel, on sul võimalus teha ülekanne JOSTEN VALLISTU arveldusarvele: EE981010011719588229.

Loe ürituse kohta täpsemalt SIIT. 


Buduaar.ee