TELEVAATAJA: KAS LAISKVORSTILE, kes ei viitsi trenni teha, peaks tegema 30 000 eest ilulõikuseid?

Olen vaadanud kahte “Minu imeline muutumine” saadet. Esimene oli väga tore saade ja väga ilus oli vaadata, kuidas tõsiste probleemidega naisest sai ilus ja õnnelik naine. Aga viimane saade tekitas minus suurt nördimust. Eriti arvestades, kui uhked olid saate tegijad selle üle, et ühest niigi geneetiliselt ilusast Eesti naisest tehti kummi-Barbie. Minu meelest oli see kogu Eesti naiste solvamine. Miks ma nii arvan? 

Sest enamik neid probleeme, millega Jane saatesse pöördus, on meil kõikidel olemas ja me kõik elame nendega iga päev. Need käivad vanemaks saamise ja lastesaamise juurde. Nüüd siis saime teada, et tegelikult tuleks joosta arsti juurde, et elada täisväärtuslikult ja olla ilus. Vaadates saadet, ei jäänud ka muljet, et Jane oleks seal 25 kg alla võtnud, sest ta nägi ka enne juba päris sale välja. Ta oli lihtsalt väga hoolitsemata ja lohakas. Huvitav, kas tal keelati enne saatemeeskonna tulekut pead pesta, natuke meikida end ja mingid normaalsed riided selga panna? Tõesti ei usu, et endine missikandidaat ei oska end riietada maitsekalt ja kannab vabatahtlikult selliseid riideid ning ei pese pead ära, kui kaamerad külla tulevad.  

Lisaks, need probleemid, mis Janel olid (pisut vajunud rinnad, vajunud kõht ja ülekilod), oleks olnud võimalik Marek Kalmuse või Erik Orgu abiga kuue kuuga korda saada. Ja seda ilma noa alla minemata. Vaadates protseduuride nimekirja, mis talle tehti, siis kõik ülejäänud protseduurid ei olnud ju vajalikud. Nina kohendamine? Milleks? Kas keegi märkab erinevust või oli lihtsalt vaja mingit kemikaali inimesele sisse ammutada? Täitesüstid – nende tulemus kaob ju mõne kuuga, täna on ta pildil ilus, aga vaatame poole aasta pärast uuesti. Muuta on vaja ikkagi inimese elustiili, mitte tõmmata magu kokku ja lõigata kõhuvolt ära.  

Kubemeplastika – vabandage väga, aga see on küll puhas edevus, et jalgevahe peab ilusaks lõikama. Pealegi, kui sa oled lapsed saanud, siis see, et mingid asjad 40 lähenedes ei ole enam nii nagu 20selt, on täiesti normaalne nähtus. Näiteks nagu rinnad – need rinnad, mis Janel enne kaht rinnaoperatsiooni (tõstmine ja implantaadid) olid, nägid väga head välja ja need hiigelsuured kummirinnad on lihtsalt puhas edevus ja võimalik, et ka ebamugavus talle endale ülejäänud eluks.

Mis mind kõige rohkem häiris, oli Jane suhtumine iseendasse. Nagu ta ka ise ütles, siis ta lasi end käest ära laste kõrvalt. Siin oleks olnud pigem psühholoogi vaja, mitte kirurgi. Oli arvatavastii üleväsinud ja depressioonis ning ei hoolitsenud enda eest. Kas lastega ei saa siis sporti teha ja vähem saia süüa? Lihtsalt piinlik on, et olukorras, kus sajad Eesti naised on üksinda väga keerulistes olukordades ja kümned naised on kiilad ja hambutud tõsiste haiguste tulemusel, võetakse saatesse naine, kes lihtsalt ei viitsi trenni teha. 

Ja siis kogu see meeskond seal oma õitsevate nägude ja ülistavate kiidusõnadega, kes matsid Janesse minimaalselt 30 000 eurot. Osad teist rikkusid ju inimese elu ära! Iga operatsioon jätab jäljed ja eks seda ju saates ei räägita, aga ka mingid järelmõjud on kõigel sellel. Teha lihtsalt niisama nalja pärast või reklaami pärast mõnda lõikust või tõsisemat protseduur i- kas see pole arstieetika vastane? 

Ma ei mõista hukka neid, kes teevad ilulõikusi oma raha eest ja täieliku teadlikkuse juures, aga kui keegi muudetakse nn tasuta katsejäneseks, kes saab kõikvõimalikke protseduure, mida ta reaalselt ei vaja, siis see pole õige tegu! Jane oleks saanud vähemalt pooled oma mured lahendatud õige trenni ja toitumiskavaga!

Ma olen pettunud ja nördinud. Iroonia peitub ka selles, et täpselt samal ajal teises telesaates koguti raha, et 7-aastane tüdrukuke saaks vähiravimi võtta. Kas ei võiks neid inimesi, keda telesaated aitavad, natuke läbimõeldumalt valida, et tegu oleks siiski tõelise abivajajaga? Neid on meie ümber väga-väga-väga palju. 

Buduaarile Kristinalt