TERAPEUT Maria Mathiesen räägib, mida teha, kui suhtes on vaimne vägivald

TERAPEUT Maria Mathiesen räägib, mida teha, kui suhtes on vaimne vägivald

Juba sel nädalavahetusel, 9.-10. novembril toimub T1 Mall of Tallinn keskuses Tervisefestival, kus astuvad üles nii meditsiiniteadlased, alternatiivmeditsiini gurud, tervisetoodete pakkujad kui inimesed, kes on alistanud mõne tõsise terviseprobleemi. Teiste seas tuleb rääkima ka terapeut ja nõustaja Maria Mathiesen.

Loe Tervisefestivalil toimuva kohta lähemalt siin

Suhtevägivald on kahjuks vägagi aktuaalne teema ka siinsamas Eestis. Kuid on olemas kahte tüüpi suhtevägivalda – on füüsiline ja on vaimne vägivald. 

Kui füüsilise vägivalla puhul on tundemärgil ka füüsiliselt nähtavad, siis vaimse vägivalla puhul neid füüsilisel kujul näha ei ole.

Mida peaks naine tegema, kui ta tajub, et mees kasutab tema peal vaimset vägivalda? “Iga naine saab end aidata ja toetada viies end kõigepealt kurssi vägivalla teemaga (internetis on piisavalt palju materjali, mida tasub lugeda). Järgmine samm on teadvustamine, et teine pool on vägivaldne. Mitte kellegil ei ole õigust käituda teise inimesega vägivaldselt. Kolmandaks sammuks on abi otsimine. Vägivalla teema on keeruline ja inimesed enamasti alahindavad selle kompleksust ja mitmekihilisust. Lähedased ei ole pädevad nõu andma, sest neil puuduvad vajalikud teadmised ja oskused. Sõprade ja lähedaste nõuanded võivad muuta olukorra keerulisemaks ja lahenduse pikaajalisemaks,”tõdeb Maria, et parim sõbranna ei pruugi osata sellises olukorras õiget abi pakkuda.

Sul on vaja iseenda tuleviku nimel otsida abi! “Kui sul on kahtlus, et tegemist võib olla vägivallaga, siis esimesel võimalusel pöördu professionaali poole. Paljud naised pöörduvad teraapiasse salaja, et saada toetust, kinnitust oma mõtetele, tagasisidet ja abi ilma et neid kodus selle pärast halvustataks. Kõikidel inimestel on õigus küsida abi ja nõu kolmandatelt osapooltelt ilma tundmata end selle juures halvasti,”paneb Maria naistele südamele, et nad sellisesse olukorda panduna ohjad enda kätesse võtaksid ja abi otsiksid.