TERVISEAMET PALJASTAS terve rea põnevaid asjaolusid

Karin Karu

pilt: Shutterstock

Terviseamet tõdeb, et koroonaviirus on endaga kaasa toonud hulga tegelasi, kes üritavad olukorda ära kasutada. Paraku leidub ka heausklikke inimesi, kes kõike usuvad.

“Küll üritatakse inimestele pähe määrida ebaravi ja teenida niimoodi inimeste hirmude pealt, teised katsuvad hoogu sisse saada oma suunamudijate ja poliitilistele karjääridele. Üks on aga selge – nad kasutavad ära inimeste hirme ja väheseid teadmisi. Visatakse õhku absurdseid väiteid, mida siis terviseamet peab ümber lükkama ja vastupidist tõestama. Iga päev tuleb meil näiteks vastata vihastele inimestele, kes teatavad, et PCR testi looja Kary Mullis on öelnud, et PCR testi ei saa kasutada COVID-19 diagnoosimiseks. Kuigi on faktiliselt tõestatud, et Mullins ütles seda aastal 1996 ja jutt oli HIV-viiruse määramisest veres. Vandenõuteoreetikuid ei morjenda ka see, et Mullins suri 2019 augustis. COVID-19 viirus on meil jaanuarist 2020,” tõdeb terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp.

Lisaks sellistele pahatahtlikele inimestele, kes heauslikke inimesi lolliks püüavad teha, leidub veel ühte tüüpi isikuid. Neid nimetab Eike pahatahtlikeks vandenõuteoreetikutest spämmijateks.

Puhas sõim ja roppused lendavad terviseameti suunas iga päev. “Siinkohal kasutame me koheselt piirangu funktsiooni, sest terviseameti Facebooki leht pole kindlasti see koht, kus inimene peab saama oma paha tuju välja elada. Iga päev tuleb uus ja veel fantastilisem vandenõuteooria, mida teatud sotsiaalmeedia keskkondades tagant õhutatakse ja mis lõppeb reeglina vihaste inimeste kõnedega terviseameti numbrile ja postitustega meie sotsiaalmeediakanalitesse, kus siis ühte ja sama väidet meile esitatakse ja vastuseid nõutakse. Kaasnevad roppused, terviseameti ja tema töötajate mõnitamine ning suisa ähvardamine. Oleme korduvalt pidanud juba pöörduma ka politsei poole,” ütleb Eike.