TREENER ERIK ORGU nipp, kuidas kaalust alla võtta!

TREENER ERIK ORGU nipp, kuidas kaalust alla võtta!

Ülekaalulisus ei ole probleemiks mitte üksnes USAs, vaid ka siinsamas Eestis ning mida aeg edasi, seda suuremaks antud murekoht kasvab, sest inimeste toitumisharjumused ei taha kuidagi paraneda. Kuid millest see siiski tuleneb – miks ei suuda inimesed kaalust alla võtta?

Ülekaalulisus ei ole probleemiks mitte üksnes USAs, vaid ka siinsamas Eestis ning mida aeg edasi, seda suuremaks antud murekoht kasvab, sest inimeste toitumisharjumused ei taha kuidagi paraneda. Kuid millest see siiski tuleb – miks ei suuda inimesed kaalust alla võtta?

Personaaltreener Erik Orgu jagas “Seitsmestele uudistele” nipi, millest tuleks kaalust alla võtmise teekonnal lähtuda. Nimelt tuleb vaadata üle oma menüü ja täpsemalt toitude koostisosade nimekiri – mida pikem see on, seda rohkem võiks seda toiduainet vältida. “Inimesed tarbivad liiga palju tooteid ja liiga vähe päris toitu nagu porgand ja teised köögiviljad, millel puudub koostisosade nimekiri. Näiteks vorstikesed, kus liha on ainult mingi viis protsenti, on halb valik,” soovitab Erik tõsta ostukorvi pigem puhtaid tooteid, mis on kõrge toitaineväärtusega ning ei koosne tundmatutest ainetest ja keemiast. Kartulikrõpsud ja maiustused on iseenesestmõistetavalt halb otsus.

Põhjus, miks Eestis on tänase seisuga nii palju ülekaalulisi inimesi, on Eriku sõnul lihtne ja on olemas ka lahendus, kuidas sellest nukrast olukorrast välja tulla, aga see saab juhtuda vaid siis, kui inimene seda ise tahab ja on valmis vaeva nägema. “Süüakse valesid asju, valedes kogustes ja valedel kellaaegadel ja liigutakse väga vähe, kui üldse. Inimestel on halvad harjumused, aga neid saab muuta. Selleks peab inimene hakkama tegelema enda ümberkoolitamisega,” muigab Erik, et oma mugavustsoonist tuleb igal juhul välja tulla. Tuleb vaadata üle oma toitumine ja viia sisse karmid muutused – sellest saab alguse teekond saledama figuurini.

Kui palju on sinu menüüs puhtaid toite ja kui palju tarbid ebatervislikku?