TUNTUD NÄOD KÄISID lastega kokkamas

TUNTUD NÄOD KÄISID lastega kokkamas

Laupäeval Eesti Loodusmuuseumi hoovil aset leidnud Kahvliahvi kokakoolis valmistati ägedaid metsaande sisaldavaid peretoite ning kuulutati: laps vajab linna rohkem loodust! Kohal oli ka mitmeid tuntud nägusid, kes kõik hea meelega oma loomingulist poolt üles näitasid.

Menukale Kahvliahvi kokakooli sündmusele kogunes enam kui sada inimest. Profikokk Toomas Läätse juhendamisel valmis maailma esimene ning pikim mustikametsarong, mille maitsvad rullbiskviidist vagunid veeresid õige pea pisikeste kokkajate suhu. Peagi eetrisse jõudva ETV saatesarja “Eesti parim koolikokk” saatejuhid Kaidor Kahar ning Eero Reinu õpetasid pärast sissejuhatavat metsakisa seente grillimist ja pohlamaiuse valmistamist. Võrumaalt kohale sõitnud Sänna Leiutajate külakooli õpilased näitasid, kuidas valmivad hapukoorevaba kartulisalat India pähkli kastmega ning hõrk seenehummus.

Sündmuse lõpetas põnev geriljaaktsioon, mille käigus murdsid seened välja muuseumihoovist, et kuulutada: laps vajab linna rohkem loodust! EKA sisearhitektuuri tudengite Andrea Tamme ja Ann Pressi juhendamisel valmistasid osalejad Seene-Mikud ja Seene-Mannid, kellest moodustus muuseumiesisele tänavalõigule vahva skandeerijate kamp. Puravike jutumullidest võis lugeda “Soovin rohkem tänavatel joosta!”, “Mulle meeldiks linnas loomahääli kuulda”, “Tahan puu otsa ronida!” ning “Linnas võiks saada lilli korjata”.

Vaata galeriid allpool!