ÜLEKILODEST VABANENUD TAAVI: kuni toitumine on vale, ei muutu midagi

ÜLEKILODEST VABANENUD TAAVI: kuni toitumine on vale, ei muutu midagi

Kaalust alla võtmine ei ole sugugi lihtne, ent kui korra on juba algus tehtud ning esimesed tulemused näha, siis kasvab ka motivatsioon ning tahe edasi pingutada. Taavi on ehtne näide sellest, kui palju on võimalik õige toitumise ja trenni abil ära teha.

Kaalust allavõtmine ei ole sugugi lihtne, ent kui korra on juba algus tehtud ning esimesed tulemused näha, siis kasvab ka motivatsioon ning tahe edasi pingutada. Taavi on ehtne näide sellest, kui palju on võimalik õige toitumise ja trenni abil ära teha.

Kahe lapse tubli isa Taavi on suutnud pooleteise aastaga kaotada märkimisväärses koguses keharasva ning kasvatada asemele korralik lihasmass.

Taavi tõdeb, et tegelikult on ta juba üheksandast klassist alates jõusaalis käinud, kuid tol ajal tulemusi ei olnud, sest toitumine oli tal paigast ära. Kui tema perekonda sündis laps, siis peale seda hakkas Taavi paisuma ning ühel hetkel kaalule astudes vaatas vastu number 93. Varasemalt kaalus Taavi 75 kilogrammi. “Kõik toimus väga kiiresti, ma ei saanud arugi, kui järsku oli kaal 75 kilogrammi pealt 93 peale tõusnud. Mingi aja ma siis selline olingi, kui üks hetk vaatasin ennast peeglist ja taipasin, et nii enam edasi minna ei saa,” meenutab Taavi.

“Niisiis tellisin Marek Kalmuselt toitumiskava, menüüst kadusid täielikult suhkur ja nisutooted. Algul oli raske mingi paar nädalat – toidu kaalumine, karpides tööle kaasa vedamine. Kuid juba esimese kuuga nägin muutusi, motivatsioon oli laes ja jätkasin tervislikult toitumist. Samal ajal käisin ka jõusaalis,” kirjeldab Taavi uut elustiili.

Esimese viie kuuga kaotas Taavi tänu tervislikule elustiilile juba umbes 13 kilogrammi. “Siis tuli see moment, kus kõht hakkas toidukordade vahepeal  tühjaks jääma ja otsustasin ise oma toitumiskavas olevate toitainetega kombineerima ja toidukoguseid tõstma hakata, samal ajal läksid ka minu treeningud jõusaalis järjest raskemaks.”

Kuid mida Taavi siis sööb? “Hetkel söön hommikul täistera-puuvilja müslit proteiinijogurtiga, lõunaks on 300 grammi rasvatut kodujuustu, paar viilu sepikut, 300 ml väherasvast keefirit (kodujuustu asemel vaheldub kanafilee juurikatega), õhtuoode on neli keedumunavalget, paar viilu teraleiba light juustuga, õhtuks kanahakkliha juurikate või tatraga.”

Taavi tõdeb, et kõige raskem on algus. “Ma tean, et see on raske, aga kui sa hakkad juba tulemusi nägema, siis motivatsioon tõuseb ja sealt edasi läheb juba kergemaks. Üsna pea muutub see juba elustiiliks – minul vähemalt oli nii,” ütleb Taavi, kes täna kaalub 78 kilogrammi ning jätkab samal lainel tervisliku eluviisi ja treeningutega.

Karin Karu

Sarnased artiklid