ÜLEMINEK SUVEAJALE! TÄNA ÖÖSEL keeratakse kella

ÜLEMINEK SUVEAJALE! TÄNA ÖÖSEL keeratakse kella

Taaskord tuleb kellaosutid tunni võrra edasi nihutada, et minna üle suveajale! Kella keeramine toimub pühapäeva öösel (26. märtsi öösel vastu 27. märtsi) täpselt kell kolm. Nutitelefonides ja teistes moodsates tehnikavidinates toimub kellakeeramine automaatselt, ent seinakell vajab käsitsi keeramist.

Taas kord tuleb kellaosutid tunni võrra edasi nihutada, et minna üle suveajale! Kella keeramine toimub pühapäeva öösel (26. märtsi öösel vastu 27. märtsi) täpselt kell kolm. Nutitelefonides ja teistes moodsates tehnikavidinates toimub kellakeeramine automaatselt, ent seinakell vajab käsitsi keeramist.

Eestis mindi esimest korda suveajale üle 14. juulil aastal 1917! Aastatel 1989-1996 ja 2000-2001 Eestis suveaega ei kasutatud ning alates 2001. aastast on Eesti iga aasta märtsi viimasel pühapäeval kell kolm öösel suveajale üle läinud. See tähendab kella keeramist ühe tunni võrra edasi.

Suveajale lähevad üle kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, ent näiteks Ameerika Ühendriikides ja Kanadas on osariike ja piirkondi, mis ei kasuta suveaega või kus elavad inimesed lihtsalt on otsustanud kaks korda aastas toimuvat kella keeramist ignoreerida ning nad elavad oma aja järgi. 

Suveaja kasutamine säästab elektrienergiat ning muudab ühtlasi ka õhtud valgemaks ning see tähendab, et valget aega on lihtsalt rohkem. 

Sellegipoolest on suveajale üleminek üsnagi ebamugav, sest me kaotame ühe väärtusliku unetunni ja see võib unerütmi paariks ööks segi paisata. 

Kuidas sina kella keeramisse suhtud?

Buduaar.ee